Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.15 15:17

L. Linkevičius ragina ES imtis veiksmų dėl Krymo totorių

LRT.lt 2016.04.15 15:17

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 15 dieną kreipėsi laišku į Europos Sąjungos vyriausiąją įgaliotinę užsienio reikalams ir saugumo politikai, Europos Komisijos pirmininko pavaduotoją Federica Mogherini. 

Jis dėkojo už Europos išorės veiksmų tarnybos pareiškimą, smerkiantį Rusijos okupacinės valdžios taip vadinamos „prokurorės“ sprendimą suspenduoti Krymo totorių tautos Medžliso veiklą, ir atkreipė dėmesį į bendros ES reakcijos į šį neteisėtą ir žmogaus teises pažeidžiantį sprendimą svarbą, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai. 

Krymo totorių teisėtai išsirinkta atstovaujamoji institucija – Medžlisas – buvo uždrausta okupacinės Krymo valdžios taip vadinamos „prokurorės“ sprendimu balandžio 13 d. Tai atsitiko tuo metu, kai Vilniuje vyko Pasaulio Krymo totorių kongreso vykdomojo komiteto posėdis ir tarptautinė konferencija, skirta žmogaus teisių pažeidimams Kryme apžvelgti. 

L. Linkevičius išreiškė susirūpinimą dėl Medžliso narių saugumo ir tolesnės jų veiklos Kryme po Rusijos sprendimo uždrausti Medžliso veiklą. Anot ministro, šis okupacinės valdžios veiksmas vertintinas kaip politiškai motyvuotas Krymo aneksijai nepritariančių totorių persekiojimas ir gali reikšti tolesnių agresijos veiksmų, nukreiptų prieš Krymo totorius, pradžią.

Ministras informavo ES vyriausiąją įgaliotinę, kad balandžio 11 d. prasidėjus Pasaulio Krymo totorių kongreso vykdomojo komiteto posėdžiui, oficiali Lietuvos Seimo svetainė patyrė kibernetinę ataką. Numanoma, kad atakos tikslas buvo sutrukdyti užsienio žiūrovams tiesiogiai stebėti kongreso posėdį.

L. Linkevičius išreiškė viltį, kad ES vieningai pasmerks Rusijos veiksmus ir paragins Kremlių atšaukti Medžliso veiklą draudžiantį sprendimą. 

Medžlisas yra Krymo totorių atstovaujamoji institucija, išrinkta pagal Jungtinių Tautų deklaraciją dėl vietinių žmonių teisių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi