captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė ragina auginti atsakingai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, prisijungdama prie pavasarinės medelių sodinimo iniciatyvos, kartu su Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų vaikais, darbuotojais  bei savanoriais  pasodino vaismedžių sodą. Lietuviškų veislių medelius vaikų globos namams padovanojo Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutas. Sode pasodintos obelaitės, trešnės ir vyšnios, rašoma prezidentūros pranešime spaudai. 
Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.
Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.

„Ir medį, ir vaiką užauginti – labai sunki ir atsakinga misija. Jiems reikalinga ypatinga ir nuolatinė priežiūra bei dėmesys. Šie vaikai turės sodą, išmoks ir galės juo pasirūpinti. Daug svarbiau yra pasirūpinti pačiais vaikais, kad jiems netektų augti globos namuose ir jie visi galėtų turėti savo šeimas“, – sakė šalies prezidentė.

Šalyje yra 5 kūdikių globos namai, kuriuose auga 300 vaikų iki 3 metų. Kitąmet įsigalios įstatymai, kai mažiausi vaikai į globos įstaigas pateks tik išimtinais atvejais ir turės būti kuo greičiau įvaikinami arba globojami šeimose.

Vilniaus sutrikusio vystymosi vaikų globos namuose šiuo metu gyvena 60 vaikų, iš kurių net 40 gali būti įvaikinti. Globos namai, puikiai suprasdami, kad vaikai neturi augti valdiškuose namuose jau ėmėsi pertvarkos ir perorientuoja savo veiklą.

Pasak prezidentės, tai – puikus pavyzdys, kaip panaudodami savo darbuotojų žinias ir įgūdžius, vaikų globos namai ėmė teikti įvairią pagalbą bei paslaugas šeimoms, auginančioms neįgalius vaikus, besilaukiančioms mamoms, tėvams, kurie ruošiasi globoti ar įvaikinti vaikus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...