Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.15 22:28

Vėžio rizika gali sumažėti perpus geriant tinkamą arbatą ir kavą

Karštos  arbatos puodelis ne tik stiprina imuninę sistemą bei padeda išvengti peršalimo ligų, bet ir saugo nuo cukrinio diabeto ar net padeda sergantiems ŽIV. Be to, ir arbata, ir kava mažina tikimybę susirgti vėžiu.

Mokslininkai teigia, kad žalioji arbata stimuliuoja apoptozę (programuotą ląstelių žūtį), todėl gali slopinti prostatos vėžio progresavimą. Gerti arbatą naudinga ir moterims – ji 82 proc. gali sumažinti riziką susirgti kiaušidžių vėžiu.

Pasak gydytojo Alvydo Unikausko, baltoji arbata laikoma geriausia ir turinčia daugiausia gydomųjų savybių.

Japonų mokslininkų teigimu, moterims, išgeriančioms keturis ar daugiau šios arbatos puodelių per dieną, stipriai sumažėja rizika susirgti kiaušidžių vėžiu. „Amerikos vėžio instituto tyrimai įrodė, kad moterims, išgeriančioms bent du baltosios arbatos puodelius per dieną, rizika susirgti sumažėja 40 proc.“, – kalba profesorius.

Kava taip pat palankiai veikia mūsų sveikatą – trys puodeliai juodos kavos per dieną kepenų vėžio riziką gali sumažinti 50 proc.

„Naujausi tyrimai rodo, kad kava privalumų turi daugiau nei tikrų ar menamų neigiamų savybių. Kancerogenų turi tik perdegintos kavos pupelės“, – teigia A. Unikauskas.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi