Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.15 12:22

D. Grybauskaitė žada karpyti kadenciją baigusių šalies vadovų privilegijas

ELTA 2016.04.15 12:22

Sklypą būsimam namui Vilniaus rajone įsigijusi prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia baigusi kadenciją neketinanti naudotis privilegija į būstą, išlaikomą už mokesčių mokėtojų pinigus. Ji žada inicijuoti įstatymų pakeitimus, kuriais būtų apribotos kadenciją baigusių šalies vadovų privilegijos.

„Taip, sklypą išsirinkau. Taip nusipirkau. Tikslas – nelikti Turniškėse, nesinaudoti privilegijomis, manau jas reikia naikinti. Įstatymai turės būti pakeisti. Ateityje siūlysiu, kad būtų taip, kaip ir visose civilizuotose Europos valstybėse, kur garantuojama tik apsauga ir minimalus biuro buvimas, visa kita yra asmeninis reikalas. Tai daro ir JAV prezidentai, ir kiti Vakarų šalių prezidentai, ir manyčiau, kad tikrai reikia baigti su tomis privilegijomis ir gyvenimu mokesčių mokėtojų sąskaita“, – sakė D. Grybauskaitė žurnalistams penktadienį.

Pašilių kaime Riešės seniūnijoje ateityje kurtis ketinanti prezidentė sakė sklypą išsirinkusi pagal tai, kad jis „arti Vilniaus, netoli miško“. O mieste tiesiog neįpirkau“, – sakė šalies vadovė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi