Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.15 11:48

J. Olekas: Lietuva ir Baltijos šalys yra apginamos

LRT.lt 2016.04.15 11:48

Balandžio 14 d. , Vašingtone, Jungtinių Amerikos Valstijų Senate krašto apsaugos ministras Juozas Olekas dalyvavo JAV analitinio centro  „Atlantic Council“ ir Lietuvos krašto apsaugos ministerijos konferencijoje „Ginant Europos Rytų flangą“.

„Lietuva ir Baltijos šalys yra apginamos, o Rusija –  atgrasoma. Tai tik politinės valios ir tinkamų pajėgumų klausimas,“  – konferencijoje sakė ministras J. Olekas.
 
Savo pranešime ministras J. Olekas pažymėjo, kad tiek strateginė partnerė JAV, tiek Aljansas nuo 2014 m. padarė daug svarbių sprendimų, kad Baltijos šalių žmonės galėtų jaustis saugesni, o agresyvų elgesį demonstruojanti Rusija gautų ryžtingą signalą.

„Esu tikras, kad NATO viršūnių susitikime Varšuvoje bus patvirtintas sprendimas dėl bataliono dydžio Aljanso pajėgų dislokavimo kiekvienoje Baltijos valstybėje.  Jei įvertinsime dar JAV planus nepertraukiamai rotuoti sunkiąją brigadą, jos palaikymo elementus, modernią ginkluotę regione bei papildomas saugumo užtikrinimo priemones, numatytas Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvoje 2017 m., manau, judame teisinga kryptimi, darome ryžtingus sprendimus tinkamu laiku, stiprinami atgrasymo laikyseną ties NATO rytinėmis sienomis“,  –  konferencijoje sakė  ministras J. Olekas.

Konferencijos pranešėjai, kaip rašoma pranešime spaudai, taip pat vieningai sutarė, kad NATO viršūnių susitikimas Varšuvoje –  tai tik dar vienas etapas Aljansui visapusiškai adaptuojantis prie naujos saugumo situacijos.  JAV  senatorė Jeanne Shaheen savo pranešime pabrėžė, kad NATO-Rusijos steigimo aktas, pasirašytas 1997 m.,  kuris numato ginkluotės ir pajėgų apribojimus Baltijos valstybėse, neturi tapti trukdžiu atgrasymui stiprinti  šiame regione.  „Turime dislokuoti sunkiąja ginkluotę“, –  teigė senatorė J. Shaheen. Senatorės nuomone,  sulaukė paramos ir iš kitų konferencijos dalyvių.

Konferencija buvo surengta JAV Kongrese,  į kurią susirinko daugiau nei 200 klausytojų iš JAV Senato, gynybos, valstybes departamento, reziduojančių diplomatinių atstovybių bei kitų gynyba ir saugumu besidominčių tyrimų centrų, privačių įmonių.  Konferencija yra  bendro JAV analitinio centro  „Atlantic Council“ ir Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos vykdomo projekto „Stiprinant atgrasymą ir gynybą NATO Rytiniame flange“ dalis.

Šių metų  birželį  ketinama surengti tokią  konferenciją ir Lietuvoje, kurioje bus pristatyti  bendro projekto rezultatai Lietuvos gynybos ir saugumo bendruomenei: politikams, institucijų atstovams, ekspertams ir žiniasklaidai.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi