Lietuvoje

2021.02.03 12:49

Pravieniškių pataisos namuose modulinius pastatus turėjusi statyti įmonė kreipėsi į teismą

BNS2021.02.03 12:49

Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje modulinius pastatus turėjusi statyti įmonė „KT Modules“ trečiadienį pranešė, kad praėjusią savaitę kreipėsi į Kauno apygardos teismą dėl nutrauktos pirkimo sutarties.

Jos vertė – 3,4 mln. eurų, už kuriuos įkalinimo įstaiga turėjo įsigyti modulinių pastatų, skirtų administracijai ir nuteistiesiems, sutartyje buvo numatytas 100 proc. avansas.

Pravieniškių pataisos namai skelbė, kad sutartis nutraukiama, nes „KT Modules“ neįvykdė sutartinių įsipareigojimų.

Bendrovė prašo teismo pripažinti sutarties nutraukimą nepagrįstu ir neteisėtu.

„Nesileisiu į technines proceso detales, tačiau mūsų vertinimu, užsakovas darė viską, kad pasirašyta sutartis nebūtų įgyvendinama“, – pranešime spaudai sakė įmonės vadovas Nikolajus Bystriakovas.

„Su „KT Modules“ buvo žaidžiamas žaidimas „nueik nežinia kur, atnešk nežinia ką“, prašoma pateikti papildomus dokumentus, kurių nenumato konkurso sąlygos, delsiama atsakyti į užklausas. Galiausiai, po kelis mėnesius trukusio susirašinėjimo, užsakovas konstatavo, kad vienas iš dokumentuose nurodytų prekių tiekėjų yra nepatikimas, o papildomų dokumentų teikimas nebegalimas, nes baigiasi finansiniai metai. Tuomet jie paskelbė nutraukią sutartį. Pretekstas, mūsų vertinimu, visiškai be pagrindo“, – teigė jis.

Jo teigimu, įmonės nurodyta kita bendrovė, iš kurios perkamos metalo konstrukcijos, nėra subtiekėja ir projekte nedalyvauja, taip pat Pravieniškių pataisos namai užsitikrino visas garantijas atgauti visas lėšas, jeigu įmonė neįvykdys įsipareigojimų.

„KT Modules“ tvirtina avanso prašiusi tik dėl to, kad tai buvo vienintelis sutartyje numatytas atsiskaitymo būdas.

„Toks atsiskaitymo būdas nėra įprasta praktika viešuosiuose pirkimuose, todėl ne kartą akcentavome, kad galime dirbti be avanso ir apmokėjimą gauti tik po prekių perdavimo, kas eliminuotų bet kokią riziką užsakovui“, – teigė N. Bystriakovas.

Jo vadovaujama bendrovė sako laimėjusi konkursą dėl modulinių pastatų įrengimo ir Marijampolės pataisos namuose, su kuriais gruodžio pabaigoje sudarytos dvi sutarys ir problemų dėl avanso nekilo.

Pataisos namai teigia prašę įmonės pateikti avansinio mokėjimo būtinumą pagrindžiančius dokumentus – bendrovės pasirašytų sutarčių su žaliavų tiekėjais kopijas ar kitus dokumentus, kurie įrodytų prisiimtų įsipareigojimų vykdymą.

„KT Modules“ pateikė pataisos namams reikalingus dokumentus, tačiau, anot Pravieniškių, juose būta trūkumų – kai kurie susitarimai su trečiosiomis šalimis nebuvo pasirašyti.

„Kas reiškia, jog tiekėjas nėra prisiėmęs jokių įsipareigojimų prieš trečiuosius asmenis, susijusių su sutarties vykdymu. Taigi tiekėjas nepagrindė avanso išmokėjimo būtinumo“, – rašoma dokumente.

Pataisos namai teigia vėl prašę patikslinti dokumentus dėl avanso, juos įmonė ir vėl pateikė, tačiau anksčiau ji nebuvo nurodžiusi, kad sutarčiai įgyvendinti bus pasitelkiami tretieji asmenys.

Be kita ko, anot Pravieniškių, „KT Modules“ nurodytas subtiekėjas, kuris nuasmenintame dokumente neįvardijamas, yra įtrauktas į nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Pataisos namai tuomet paprašė bendrovės paaiškinti, kodėl šis subtiekėjas pasitelktas. Įmonė teigė, kad neįvardijama įmonė nėra subtiekėjas bei nurodė kitą komercinį pasiūlymą.

Pasak Pravieniškių, „KT Modules“ bandė „nesąžiningai nuslėpti“ nepatikimą subtiekėją, kuriuo „pirkėjas nėra patenkintas“.

Taip pat pataisos namai vertino ir bendrovės pateiktą banko garantijos projektą, kurį Pravieniškės prašė tikslinti.

Bendrovė jį patikslino, tačiau pataisos namai teigia nebeturintys galimybės iki metų pabaigos sumokėti numatyto avanso, nes neturi galimybės suteikti daugiau laiko trūkumams šalinti.

Kalėjimų departamento duomenimis, viešajame pirkime dėl modulinių pastatų įrengimo Pravieniškių pataisos namuose dalyvavo šešios įmonės – „Ryterna modul“ su subrangovais, „Interviris, „VS Sistemos“, „Ėgėtika“, „Profileksas“ ir „KT Modules“.

Pastaroji bendrovė, anot departamento, buvo paskelbta pirkimo laimėtoja, nes pasiūlė mažiausią kainą.

Registrų centro duomenimis, bendrovę „KT Modules“ valdo įmonė „KTM Group“, kurią valdo įmonė „Mulito“. Šios įmonės vienintelis akcininkas yra fizinis asmuo – Tomas Svidinskas.

„KT Modules“ vadovauja N. Bystriakovas.

T. Svidinskas valdo dar vieną įmonę „Canfora“ ir yra jos vadovas, taip pat skolų valdymo įmonės „Easy Debt Service“ valdybos pirmininkas ir jo valdoma „Mulito“ yra viena iš Easy Debt Service“ akcininkių.

„Canforos“ vienintelė akcininkė yra „Mulito“, kurią ir valdo T. Svidinskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt