Lietuvoje

2016.04.15 12:46

L. Graužinienė vieši Lenkijoje

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.04.15 12:46

Lenkijos krikšto 1050-ųjų metinių minėjime viešinti Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sako besitikinti atšilimo šalių santykiuose, o parlamentiniu lygiu jau tikina matanti ir teigiamų ženklų. 

Poznanėje Parlamento vadovė viešės tris dienas.

Lenkijoje viešinti Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė penktadienį Poznanėje susitiko su Lenkijos Seimo Pirmininku Mareku Kuchcińskiu. Susitikimo metu aptartas dvišalio parlamentinio bendradarbiavimo stiprinimas, pasirengimas gegužės mėnesį Liuksemburge vyksiančiam Europos Sąjungos parlamentų vadovų susitikimui bei klausimai, susiję su trišale Asamblėja, numatoma gegužės 30–31 dienomis Kijeve.

Padėkojusi už kvietimą atvykti į Lenkiją, Seimo pirmininkė L. Graužinienė akcentavo šio susitikimo svarbą ir pabrėžė būtinybę stiprinti tarpparlamentinį abiejų šalių bendradarbiavimą.

„Labai svarbu gilinti bendradarbiavimą parlamentiniu lygmeniu, kuris leistų mūsų kaimyninėms valstybėms drauge spręsti svarbius politinius, ekonominius ir saugumo klausimus. Manyčiau, kad reikėtų atnaujinti Lietuvos ir Lenkijos Seimų bei Senato narių asamblėjos darbą“, – sakė Lietuvos parlamento vadovė.

Susitikime taip pat aptarti aktualūs dvišalio bendradarbiavimo klausimai įvairiose srityse. Iškelta regiono saugumo problematika, naujai kylančios grėsmės, paminint ir Baltarusijoje neskaidriai statomą Astravo AE.

Seimo Pirmininkė įteikė M. Kuchcinkiui kvietimą apsilankyti Lietuvos–Lenkijos Konstitucijos 225-ųjų metinių minėjimo renginiuose Vilniuje gegužės 2 d.

Lenkijos parlamento vadovai pažymi, kad Lenkijos krikšto 1050-osios metinės – tai ypatingos reikšmės Lenkijos valstybės istorijos ir tapatybės jubiliejus. Šia proga Lenkijos Respublikos prezidentas (Andrzejus Duda pasiūlė balandžio 15 d. sušaukti Nacionalinį Susirinkimą (bendrą aukštųjų ir žemųjų parlamento rūmų posėdį) Poznanėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.