Lietuvoje

2016.04.14 20:43

Rygoje aptikta kokaino siunta, gabenta per Lietuvoje registruotą įmonę

DELFI.lt2016.04.14 20:43

Trečiadienį Latvijos muitinės policija sulaikė narkotikų krovinį, kuriame – beveik 60 kilogramų kokaino, kurio vertė juodojoje rinkoje siekia beveik 6 mln. eurų, per spaudos konferenciją pranešė žinybos atstovas Edijas Ceipė.

„Tokio masto kokaino kontrabandos Latvijoje pastaruoju metu nebuvo, nors Lietuvoje praeitais metais ir buvo aptikta dar didesnė partija. Latvijoje per visus praėjusius metus muitininkai ir policijos pareigūnai kartu aptiko viso labo 5,43 gramo kokaino“, – teigia E. Ceipė.

Muitinės pareigūnai balandžio 13-osios vakarą kokainą aptiko anglių krovinyje iš Paragvajaus. Pranešama, kad kokainas buvo paslėptas dvigubuose anglių paketų dugnuose.

Skelbiama, kad dėl radinio buvo sulaikyti trys Latvijos piliečiai (gimę 1962, 1968 ir 1973 metais).

Pranešama, kad krovinys iš Paragvajaus keliavo per Lietuvoje registruotą bendrovę, kurios savininkas – Latvijos pilietis – ir yra vienas iš sulaikytųjų.

Kaip per spaudos konferenciją sakė E. Ceipė, neatmetama galimybė, kad narkotikų kontrabandos schemoje veikė ir daugiau žmonių, tačiau tiesa paaiškės tik atlikus kratų ir procesinių veiksmų. Trečiadienį pareigūnai atliko aštuonias kratas.

„Neatmetama galimybė, kad tokią didelio masto narkotikų kontrabandą finansuoja narkotikų baronai iš užsienio, tačiau tai pavyks nustatyti tik atliekus tyrimą“, – pareiškė E. Ceipė.

Konteineris su 17,5 tonos anglių į Rygos uostą atkeliavo balandžio 6 dieną. Narkotikai buvo taip sumaniai paslėpti, kad krovinys be problemų įveikė skenavimo procedūras muitinėje ir kinologų su šunimis patikrą.

„Krovinys iš Paragvajaus aplankė kelis Europos uostus, kur niekam nesukėlė įtarimų. Šio atvejo atskleidimas – mūsų nuopelnas, nes jokios papildomos informacijos mes negavome. Tyrimo metu bendradarbiausime su pareigūnais iš Lietuvos ir Paragvajaus, taip pat prisidės Europolas bei greičiausiai ir Interpolas“, – sakė E. Ceipė.

Jis taip pat pridūrė, kad krovinys per Latviją keliavo ne tranzitu – Latvija buvo jo galutinė stotelė.

Dėl narkotikų kontrabandos pradėta baudžiamoji byla. Kaltiesiems gresia iki 10 metų kalėjimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.