Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.14 20:15

Valstybės atkūrimo šimtmečiui – ne tik šventiniai renginiai

Šimtas varpo dūžių už kiekvienus modernios valstybės metus – taip Lietuvos bažnyčios 2018 metų Vasario 16-ąją paminės valstybės atkūrimo šimtmetį. Vyriausybė, pradėjusi koordinuoti iškiliai datai skirtus renginius, teigia, kad minint valstybės šimtmetį lietuviškos trispalvės spalvomis nušvis pastatai Lietuvoje ir užsienyje, vasarą vyks Pasaulio lietuvių dainų šventė. Pirmame koordinacinės komisijos posėdyje nutarta, kad renginius vienys lietuviams būdingas tikėjimas ateitimi, todėl pasirinktas šūkis – „Įkvėpti ateities“. Paskelbtas ir šventės logotipas.

Anot reklamos agentūros „New“ vadovo Tomo Ramanausko, šis ženklas yra nemokamas ir prieinamas kiekvienam Lietuvos piliečiui. „Nekalbu apie institucijas, kurioms yra patogiai paruoštas visas prekės ženklo vadovas, kaip jį naudoti, bet ir kiekvienas pilietis gali pasiimti tą ženklą, atsispausti sau marškinėlius, užsiklijuoti ant savo restorano ar dar kaip kitaip palaikyti didžiulę valstybės atkūrimo šventę“, – teigia T. Ramanauskas.

Ryšių su visuomene agentūros „Idea prima“ projektų vadovas Marius Deksnys priduria, kad šventiniai renginiai vyks iki pat 2020 metų. „Šimtmetis prasidės jau kitais metais, kai sukaks 100 metų nuo mūsų valstybės atkūrimo priešaušryje įvykusios Vilniaus konferencijos, renginiai baigsis 2020 metais, kai sueis šimtas metų nuo pirmojo Steigiamojo Seimo posėdžio“, – sako M. Deksnys.

Vieni iš šventės simbolių, vyriausybės kanclerio pavaduotojo Rimanto Vaitkaus žodžiais, yra naujos sutvarkytos erdvės, ne tik Vilniuje, bet ir kituose miesteliuose ir miestuose. „Pažymint signatarų atminimą. [...] Vienas iš projektų jau pradėtas realizuoti, tai – Lukiškių aikštės sutvarkymas, toliau taip pat atidarysime ir Kongresų centrą, kuris bus naujo pavidalo reformuoti Sporto rūmai. Taip pat turėsime daugiafunkcinį centrą Šeškinėje“, – pasakoja R. Vaitkus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi