Lietuvoje

2016.04.14 13:31

J. Olekas sulaukė patikinimo, kad JAV skirs 3,4 mlrd. dolerių Europos saugumui

LRT.lt 2016.04.14 13:31

Trečiadienį Vašingtone krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, susitikęs su JAV Senato Ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininku Johnu McCainu ir jo pavaduotoju, senatoriumi Jacku Reedu, gavo patikinimą, kad JAV Kongresas ir Senatas patvirtins 3,4 mlrd. dolerių vertės Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvą 2017 metams.

Kaip rašoma Krašto apsaugos komentare spaudai, tiek šiame susitikime, tiek susitikimuose su Senato, Aukštesniųjų rūmų Užsienio reikalų komiteto atstovais ministras J. Olekas sulaukė tvirto JAV politikų palaikymo, sudėtingos saugumo situacijos supratimo. JAV politikai domėjosi, kaip papildomai JAV gali stiprinti Lietuvos saugumą.  

„Lietuva yra patikimas JAV ir viso Aljanso sąjungininkas, solidarumą patvirtinęs Afganistane ir Irake. Vertiname rimtus jūsų įsipareigojimus savo gynybai ir stipriai didinamą finansavimą“, – sakė senatorius J. McCainas.

Ministras J. Olekas susitikimuose padėkojo JAV už sprendimus, kurie stiprina JAV dislokuotų pajėgų karinį efektyvumą regione. 

„Ir toliau išlaikomos JAV pajėgos ir moderni sunkioji ginkluotė, sustiprintas bendradarbiavimas oro gynybos ir kitų kritinių pajėgumų klausimais yra esminiai atgrasymo elementai mūsų regione“, – teigė ministras J. Olekas.

Susitikimuose su JAV politikais ministras J. Olekas pabrėžė, kad JAV buvimas ir parama yra neatskiriama mūsų regiono saugumo dalis, o JAV demonstruojama lyderystė, stiprinant atgrasymą, yra svarbus žingsnis priimant sprendimus NATO viršūnių susitikime Varšuvoje dėl didesnio Aljanso karinio buvimo Lietuvoje ir prie rytinių NATO sienų.

„Esame pasirengę dalytis našta su Aljansu ir suteikti visą reikiamą priimančiosios šalies paramą, toliau visapusiškai gerinti Aljanso pratybų galimybes ir sąjungininkų karių gyvenimo sąlygas“, – sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

Ketvirtadienį krašto apsaugos ministras J. Olekas dalyvaus JAV analitinio centro „Atlantic Council“ ir Lietuvos krašto apsaugos ministerijos organizuojamoje konferencijoje apie gynybą ir atgrasymą NATO Rytuose. Konferencijoje dalyvaus ir JAV Senato, Gynybos departamento atstovai.

Ministras J.Olekas į Lietuvą grįžta šeštadienį.