Lietuvoje

2016.04.14 17:45

Premjeras: Rusijos veiksmus Baltijos jūroje turi vertinti JAV ir NATO

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.04.14 17:45

Premjeras sako, kad incidentą Baltijos jūroje, kai Rusijos karo naikintuvai atliko virtinę skrydžių neutraliuose vandenyse virš į Klaipėdą plaukiančio amerikiečių eskadrinio minininko, turėtų įvertinti Jungtinės Amerikos Valstijos ir NATO. 

„Turėtų sureaguoti JAV, nes jos 1972 metais su tuometine Sovietų Sąjunga pasirašė sutartį, kad laivai negali būti persekiojami ir negali būti sudaromos grėsmės jų saugumui. NATO ir JAV turi kreiptis į Rusiją diplomatiniu keliu. Lietuvoje šį atvejį turėtų paaiškinti kariuomenės vadovas. Laivas šiuo metu yra prišvartuotas prie krantinės Klaipėdoje“, – teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

Per incidentą Rusijos karo lėktuvas praskrido vos per 9 metrus nuo laivo.

Vašingtonas šį rusų žingsnį pavadino agresyviausiu ir pavojingiausiu veiksmu per kelis dešimtmečius. Jis teigia, kad, atlikus tyrimus bus svarstoma, ar dėl to Rusijai pateikti protestą.

Rusija šio incidento nekomentuoja. 

Populiariausi

Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32