Lietuvoje

2016.04.14 17:46

Į Lietuvos teritoriją buvo įskridę trys Rusijos sraigtasparniai

Šią savaitę į Lietuvos teritoriją iš Rusijos buvo įskridę trys sraigtasparniai. Tai pastebėjo patruliavę pasieniečiai ir skubiai pranešė kariškiams. Greičiausiai, tai buvo Rusijos armijos orlaiviai. Tai 15min patvirtino Krašto apsaugos ministerija.

Tai nutiko antradienio popietę, apie 15 val., prie Vilkaviškio rajono Vištyčio miestelio.

Rusijos pasienyje patruliavę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės pareigūnai pastebėjo tris sraigtasparnius.

Pasieniečiams susidarė įspūdis, kad jie įskrido į Lietuvos teritoriją.

Kariuomenės radarai oro erdvės pažeidimo neužfiksavo. Gali būti, kad orlaiviai tiesiog sklendė labai žemai ir buvo nepastebimi radarams.

„Mes tikrai negalime tvirtinti, kad pažeidimas buvo, nes radarai to nefiksavo, – 15min sakė Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Tomas Pakalniškis. Paklaustas, radarai galėjo neužfiksuoti pažeidimo dėl skrydžio aukščio, karininkas atsakė: – Žinoma, gali būti ir taip.“

VSAT pareigūnai teigė, kad sraigtasparniai virš Lietuvos kabėjo apie 3 min., o tada sugrįžo į Rusijos teritoriją.

Orlaivius matę pasieniečiai negalėjo pasakyti, ar tai – kariški sraigtasparniai.

„Atstumas buvo per didelis, kad pasieniečiai galėtų identifikuoti skiriamuosius“, – sakė kapitonas T. Pakalniškis.

Visgi, kariškiai mano, kad tai buvo Rusijos armijos orlaiviai, nes skrido grupėje.

Tuo pačiu metu Rusijos šturmo lėktuvas „Su-24“ Baltijos jūroje praskriejo vos per 9 metrus nuo JAV eskadrinio raketinio minininko „USS Donald Cook“.

Amerikiečių kariškiai teigė, kad incidentas įvyko Baltijos jūroje tarptautiniuose vandenyse, maždaug už 70 jūrmylių nuo Karaliaučiaus.