Lietuvoje

2013.03.12 09:47

Teismas sugrįš prie Darbo partijos bylos

ELTA 2013.03.12 09:47

Vilniaus apygardos teismas (VAT) po dviejų savaičių pertraukos turėtų sugrįžti prie Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos bylos nagrinėjimo, kuris buvo atidėtas dėl partijos lyderio Viktoro Uspaskicho ligos.

Vilniaus apygardos teismas (VAT) po dviejų savaičių pertraukos turėtų sugrįžti prie Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos bylos nagrinėjimo, kuris buvo atidėtas dėl partijos lyderio Viktoro Uspaskicho ligos.

Antradienio posėdyje parodymus turėtų duoti Darbo partijos vicepirmininkas, Seimo narys Vytautas Gapšys ir buvusi partijos vyr. finansininkė Marina Liutkevičienė. Pastarieji parodymus turėjo duoti dar vasario 26 d. posėdyje, tačiau tąsyk jame nepasirodė V. Uspaskichas, kuriam Kauno klinikose nustatyta stabili krūtinės angina, skrandžio opa ir skrandžio išvarža. Pirminė diagnozė – infarktas – nepasitvirtino.

ELTA primena, kad VAT nepatenkino prokuroro Sauliaus Versecko prašymo dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo Darbo partijai ir laikinai partijos veiklos neapribojo. Darbo partija yra pradėjusi derybas dėl jungimosi su Tvarkos ir teisingumo partija. Teismas pasisakė, kad naujoji partija trejus metus po susijungimo dar bus atsakinga už Darbo partijos veiksmus, jai pereina visos buvusios partijos prievolės.

Tiesa, S. Verseckas trečiadienį Lietuvos apeliaciniam teismui apskundė VAT nutartį, kuria atmestas jo prašymas dėl Darbo partijos veiklos apribojimo neleidžiant jai jungti su kita parlamentine partija. Skundas turi būti išnagrinėtas per septynias dienas.

„Darbiečiai“ taip pat yra kreipęsi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją dėl teisėjų kolegijos, kuriai pirmininkauja Daiva Pranytė-Zalieckienė. Jie teisėjų kolegiją kaltina dėl esą nepagarbaus elgesio su susirinkusiais į Darbo partijos teismo posėdį žmonėmis bei kitų procesinių pažeidimų nagrinėjant partijos bylą.

Prokurorai Darbo partiją kaltina sistemingai vedus dvigubą buhalterinę apskaitą, dėl ko esą neįmanoma tiksliai nustatyti šios partijos finansinių įsipareigojimų vykdymo ir struktūros 2004–2006 m., tačiau pernai spalio 26 d. kaltinamųjų byloje veiksmai buvo perkvalifikuoti į sukčiavimą. Šie kaltinimai atsirado prokurorui nusprendus perkvalifikuoti kaltinamųjų veiksmus.

Skaičiuojama, kad partija neįrašė į oficialią apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų, daugiau kaip 23 mln. litų išlaidų, valstybei nesumokėjo daugiau kaip 3,8 mln. litų mokesčių ir įmokų.

Kaltinimai byloje buvo pateikti ir Darbo partijai kaip juridiniam asmeniui, ir kai kuriems asmenims. „Darbietis“ V. Gapšys kaltinamas nurodęs buhalterinę apskaitą vesti apgaulingai ir pasirašęs žinomai neteisingus dokumentus, Darbo partijos vyriausioji iždininkė M. Liutkevičienė – valstybės institucijoms finansinėse deklaracijose žinomai pateikusi neteisingus duomenis. Tarp kaltinamųjų – ir Vitalija Vonžutaitė, kuriai, pasak prokurorų, V. Uspaskichas nurodė vesti dvigubą buhalteriją.

Tikimasi, kad nuosprendį teismas šioje byloje skelbs gegužę.