Lietuvoje

2016.04.14 17:47

Naujasis vidaus reikalų ministras viceministrų kandidatūras derins su „tvarkiečiais“

ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.04.14 17:47

Seime ketvirtadienį prisiekė ir pareigas pradėjo eiti naujasis Vidaus reikalų ministerijos vadovas Tomas Žilinskas. Jis sakė, kad politinio pasitikėjimo pareigūnus – viceministrus ir ministerijos kanclerį – derinsiąs su jį delegavusia partija Tvarka ir teisingumas.

„Tiesiog tokia mano asmeninė pozicija buvo išsakyta, kad aš veikiau nenorėčiau galbūt keisti, bet, aišku, aš viceministrų kandidatūrų turėsiu suderinti su mane delegavusia partija“, – ketvirtadienį žurnalistams pirmojoje savo spaudos konferencijoje Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) sakė T. Žilinskas.

Tiesa, trečiadienį po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite T. Žilinskas tokių planų dar neturėjo.

Klausiamas, ar gali pasikeisti dabartiniai viceministrai, naujasis ministras atsakė lakoniškai.

„Nežinau, tiesiog bus derinama su delegavusia partija“, – teigė jis ir tikino „nenorįs spekuliuoti“ klausimu, ką darysiąs tuo atveju, jei Tvarka ir teisingumas nurodys pakeisti viceministrus.

„Kada aš aptarsiu, matysiu, kokia pozicija, pasikeisime nuomonėmis, tada bus matyt“, – tikino naujasis VRM vadovas, ketvirtadienio rytą davęs priesaiką Seime.

Prieš tai buvusio vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio komandoje dirbo viceministrai socialdemokratas Elvinas Jankevičius, „tvarkietis“ Julius Morkūnas bei nepartinis Artūras Norkevičius. VRM kanclerio pareigas eina Algirdas Stončaitis.

Akcentavo regioninės politikos svarbą

„Pats laikotarpis yra labai trumpas, kuriam esu paskirtas, o darbų tikrai labai daug“, – po priesaikos žurnalistams sakė T. Žilinskas.

Naujas ministras neslėpė, kad jam artimiausia sritis yra viešasis saugumas, nes toje srityje dirba apie 20 metų. „Matau klausimus, kuriuos reikia spręsti, dabar dar nenoriu detalizuoti konkrečiai, yra kitos sritys, kurios man mažiau pažįstamos, bet susitiksiu su kolegomis, aptarsiu konkrečius darbus ir judėsime į priekį“, – sakė ministras.

Jis akcentavo ir regioninės politikos svarbą, skaidrų lėšų paskirstymą šiai sričiai.

Prisiekęs ministras nesiėmė atsakyti į klausimus, susijusius su kadrų politika, nes tai bus derinama su jį delegavusia Tvarkos ir teisingumo partija. „Dėl kadrų politikos šiuo momentu dar negaliu pasakyti, tai bus suderinta su mane delegavusia partija“, – sakė T. Žilinskas.

Pasak jo, kadriniai pasikeitimai nepalies departamentų vadovų, o tik politinio pasitikėjimo darbuotojus. „Politinį kabinetą aptarsiu su mane delegavusia partija“, – sakė T. Žilinskas.

Paklaustas apie pareigūnų atlyginimus, jis žadėjo išnagrinėti ir įvertinti situaciją, ir „tada bus matyt“.

Pakeitė S. Skvernelį

Iki paskyrimo į postą jis dirbo ministerijos Viešojo saugumo politikos departamento vadovu. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguotas T. Žilinskas pakeitė Saulių Skvernelį, kuris atstatydintas, kai paskelbė apie planus Seimo rinkimuose dalyvauti su neparlamentine Valstiečių ir žaliųjų partija.

T.  Žilinsko priesaiką priėmė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus teikimą T. Žilinską į šias pareigas prezidentė Dalia Grybauskaitė paskyrė nuo balandžio 14 d.

Dešimtmečiai vidaus reikalų sistemoje

Naujasis ministras jau beveik 20 metų dirba vidaus reikalų sistemoje. T. Žilinskas iki šiol ėjo Viešojo saugumo politikos departamento direktoriaus pareigas. Jis taip pat turi ir tarptautinio darbo patirties – yra dirbęs Lietuvos Respublikos teisėsaugos atašė Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje, Vidaus reikalų ministerijos Tarptautinių ryšių ir Europos Sąjungos departamento direktoriaus pavaduotoju bei Tarptautinio bendradarbiavimo ir Europos integracijos tarnybos komisaru inspektoriumi Policijos departamente.

T. Žilinskas yra įgijęs teisės magistro laipsnį Mykolo Romerio universitete, moka anglų, prancūzų ir rusų kalbas.