Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.16 21:00

Kačių veislė, geriausiai atpažįstama iš ausų

Kačių veisėjų Daivio Vėlyvio ir Auksės Viltrakytės namuose sukasi daugybė kačių. Jas vienija neįprasta ausų forma. Viena veislė išsiskiria nulėpusiomis ausimis, o kita – priešingai – riestomis.

Katę riestomis ausimis Daivis Vėlyvis nusipirko atsitiktinai, pirkdamas Meino meškėną. Jam patiko ir neįprasta kačių ausų forma, ir tai, kad veislė buvo reta Lietuvoje. 

Tuo metu jo žmonos mylimiausių kačių ausys – ne riestos kaip Amerikos riestaausių kačių, o nulėpusios. Tai – Škotų nulėpausės katės. Šios dvi veislės ir karaliauja veisėjų namuose. 

„Parodose dalyvaujame abudu, visą laiką kartu, vienas kitą palaikome. Vyras pristato riestaausius, o aš – Škotų nulėpausius“, – pasakoja A. Viltrakytė.

Amerikos riestaausės katės jų namuose gyvena jau septynerius metus. Tarp jų išveistų augintinių – net 8 pasaulio čempionai.

„Šios katės – gero charakterio. Tai pasireškia žaismingumu, jos neleidžia nuobodžiauti, visada jos ką nors veikia“, – vardija veisėjas. 

Šios veislės katės atsirado prieš maždaug 35 metus. Kadangi veisiant Amerikos riestaauses kates naudotos paprastos naminės katės, jų palikuonys pasižymi itin stipria sveikata. Kačiukai gimsta tiesiomis ausimis, o užsieriečia jos apie 4 gyvenimo mėnesį. Ausys turi būti riestos tam tikru kampu – ne per mažai, bet ir ne per daug. 

Daugiau apie Amerikos riestaauses – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23