Lietuvoje

2016.04.15 18:43

Lietuvoje sparčiai populiarėja sporto šaka, įtraukianti ir šunis

LRT TELEVIZIJOS laida „Mūsų gyvūnai“, LRT.lt2016.04.15 18:43

Iš Skandinavijos į Lietuvą atkeliavusi egzotiška sporto šaka – šunų kinkinių sportas. Skandinavijos šalyse tai – nacionalinė sporto šaka. Anksčiau varžybos vykdavo žiemą, tačiau dėl sniego trūkumo persikėlė ir į kitus sezonus. Slides pakeitė dviratis, o roges – velo kinkinys. 

Lietuvoje ši sporto šaka po truputį populiarėja. Šį pavasarį jos entuziastai rinkosi į varžybas „Burunduko taurė“. Jose dalyvavo apie 80 dalyvių. Varžybų organizatorius Paulius Stravinskas prisipažino, kad tokios dalyvių gausos nesitikėjo. 

Varžybose rungtis gali šunų kinkiniai, kuriuose gali būti 4, 6 arba 8 šunys; šunų traukiamas specialus paspirtukas, kurį traukti gali 1 arba 2 šunys; taip pat – dviratininkas ir šuo, o pati paprasčiausia disciplina – bėgikas ir šuo. 

Varžybų organizatorius pabrėžia, kad varžybose bėgti gali bet kuris šuo, kuris tik turi tam noro. 

„Šunims tai labai patinka. Jei jis nenorės, jis nebėgs ir nedirbs – niekas jo neprivers. Tai – auklėjamasis darbas nuo mažumės. Šuo pripranta r suvokia tai kaip pagalbą savo šeimininkui“, – pasakoja Raimonds Kleinbergs, 2014 m. Europos čempionas „Bike jouring`o“ klasėje. 

Daugiau apie šunų kinkinių sportą ir jo varžybas – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.