Lietuvoje

2016.04.13 15:49

Premjeras neabejoja T. Žilinsko kompetencija

ELTA2016.04.13 15:49

Premjeras Algirdas Butkevičius sako neabejojąs, kad naujai paskirtam vidaus reikalų ministrui Tomui Žilinskui užteks kompetencijos įgyvendinti jam keliamus uždavinius, iš kurių pagrindinis – regionų plėtra. 

Ministras pirmininkas nesiėmė vertinti T. Žilinskui pareigūnų profesinių sąjungų išsakytos kritikos dėl reformų vidaus reikalų sistemoje.

„Kai susitikau su nauju vidaus reikalų ministru, kuris rytoj prisieks, tai mes kalbėjome apie reformas. Jis aiškiai išdėstė savo viziją, bet, kalbant apie tam tikras reformas, tikrai nenorėčiau dabar gilintis į tas detales. Šios reformos, ministro manymu, nors ir buvo paskelbtos, bet liko neįgyvendintos.

Tuomet, kai jis pradės dirbti, įsigilins, kas yra padaryta, (...) man tą savo matymą pristatys, jis vykdys vyriausybės programą. Manau, kad niekas nesikeis – ar tai buvo ankstesnis ministras, ar tai bus naujas ministras, nes kiekvienas ministras atsiskaito ministrų kabinetui kaip jam sekasi įgyventi suplanuotus strateginius planus“, – vyriausybėje žurnalistams trečiadienį sakė A. Butkevičius.

Pasak vyriausybės vadovo, šiuo metu trys ministerijos – Vidaus reikalų, Kultūros ir Sveikatos apsaugos –atsilieka nuo grafiko su regionine plėtra. Šis klausimas, anot premjero, buvo keltas ir per susitikimą su T. Žilinsku – nurodyta šį atsilikimą panaikinti.

„Kol kas aš tikrai nematau, kur galėtų kilti problemų – jis labai geranoriškai, aiškiai pabrėžė, kad visi keliami uždaviniai Vidaus reikalų ministerijai turės būti įgyvendinti ir atsilikimas – ypač tas, kuris šiuo metu matomas naudojant Europos Sąjungos pinigus ir vertinant pateiktas paraiškas ir projektus, turės būti likviduotas“, – teigė ministras pirmininkas.

A. Butkevičius neabejojo T. Žilinsko kompetencija.

„Aš manau, kad jis yra tikrai kompetentingas, ir man patiko tai, kad jis ir tarptautinėje aplinkoje su aukšta kompetencija netgi diskutuojant apie tam tikrus Europos teisės dalykus. Manau, kad viduje jis irgi gana sėkmingai susitvarkys su keliamais reikalavimais, nes matosi, kad jis tikrai turi didžiulių ambicijų ir nori per trumpą laiką parodyti savo kompetenciją“, – sakė vyriausybės vadovas.

A. Butkevičius nevertino to, kad paskirtasis ministras T. Žilinskas turi asmeninių ryšių su buvusiu vidaus reikalų ministru Raimundu Palaičiu, kuris yra jo dukters krikštatėvis. Premjeras nemano, kad tai kertasi su viešaisiais ir privačiais interesais, ir giria T. Žilinsko reputaciją.

„Jeigu būtų nors mintis parašyta, kad jis yra pažeidęs viešuosius ir privačius interesus, arba tiesiog pažeidė tam tikrus įstatymus, kai buvo vidaus reikalų ministras R. Palaitis, tikrai jis nebūtų skiriamas į tokias atsakingas pareigas. Pažyma dėl jo yra pateikta be jokių galimų įtarimų, be jokių etikos pažeidimų. Tai yra pavyzdinė pažyma, kuri pasako, kad žmogus yra tikrai atitinkantis reputaciją eiti tas pareigas“, – kalbėjo premjeras.

Trečiadienio rytą Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į ministro pirmininko teikimą, pasirašė dekretus, kuriais nuo balandžio 13 dienos atleido Saulių Skvernelį iš vidaus reikalų ministro pareigų ir nuo balandžio 14 dienos paskyrė į šias pareigas 38-erių T. Žilinską, kuris iki šiol vadovavo ministerijos Viešojo saugumo politikos departamentui.

Partijos Tvarka ir teisingumas deleguotas Saulius Skvernelis vidaus reikalų ministro postą buvo priverstas palikti po to, kai paskelbė artėjančiuose Seimo rinkimuose dalyvausiantis su kita politine jėga – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.