Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.13 15:24

V. Matuzo žmona teismo pripažinta kalta dėl klastojimo

DELFI.lt 2016.04.13 15:24

Kauno apygardos teismas, balandžio 11 d. apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą pagal Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro apeliacinį skundą dėl Kėdainių rajono apylinkės teismo 2014 m. balandžio 2 d. nuosprendžio, pripažino kalta buvusio Seimo nario žmoną Danutę Matuzienę dėl dokumentų suklastojimo ir skyrė jai 2 259 eurų baudą.  

Ši baudžiamoji byla apeliacine tvarka buvo nagrinėjama pakartotinai, anksčiau buvo nagrinėta ir kasacine tvarka pagal pačios D. Matuzienės skundą. Kauno apygardos teismo balandžio 11 d. nuosprendis įsiteisėjo nuo jo paskelbimo dienos.

Baudžiamojoje byloje nustatyta, kad dirbdama VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje Mokymo skyriaus renginių koordinatore ir siekdama pateisinti ne tarnybos tikslais, bet asmeniniais reikalais panaudotus tarnybos degalus, D. Matuzienė suklastojo automobilio „Porsche“ 11 kelionės lapų, kuriuose savo parašu patvirtino įrašytą žinomai melagingą informaciją apie tariamai nuvažiuotus maršrutus, ridą (km), automobilio spidometro rodmenis ir suklastotus kelionės lapus pateikė įmonės buhalterijai.

Radviliškio rajono apylinkės teisme nagrinėjama kita baudžiamoji byla, kurioje D. Matuzienė kaltinama pasikėsinimu apgaule gauti didelės vertės Europos Sąjungos paramą, dokumentų klastojimu ir apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu. Vienoje kooperatinėje bendrovėje galimai buvo suklastoti dokumentai ir pateikti Nacionalinei mokėjimo agentūrai, siekiant apgaule gauti Europos Sąjungos ir Lietuvos daugiau nei 685 000 Lt subsidiją biokuro gamybos technologinei įrangai ir savivarčio priekabai pirkti.

Gauti subsidijos nepavyko, nes STT Panevėžio valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą ir pranešė Nacionalinei mokėjimo agentūrai apie padarytas nusikalstamas veikas. Šios bylos buvo išskirtos iš STT Panevėžio valdybos pareigūnų atlikto didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimai neskaidrių biokuro pirkimų organizavimo, primena STT.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi