Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.13 13:38

Pareigūnų profsąjungų atstovas abejoja, ar T. Žilinskas bus veiklus ministras

BNS 2016.04.13 13:38

Skirtingų šakų pareigūnus jungiančio susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banelis abejoja, ar paskirtasis vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas bus veiklus sprendžiant pareigūnų problemas, nes to dirbdamas ministerijoje iki šiol nedarė.

Jis teigia, kad T. Žilisnko paskyrimu į šį postą suinteresuota būtent prezidentūra.

„Viena vertus, tai buldozeriu prezidentūros į ministro kėdę pasodintas žmogus. Kalbant apie darbinius dalykus, tai yra tie patys istoriniai faktai: Vidaus tarnybos statutas, kuris dabar jau priimtas, kuris visą šitą laiką gulėjo stalčiuose, tai tie stalčiai ir buvo ne kažkieno, o būtent Tomo Žilinsko (...), nebuvo jokio proveržio, rimtų darbų padaryta“, – BNS sakė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas V. Banelis.

Jis anksčiau viešai išsakė palaikymą iš posto atstatydinamam Sauliui Skverneliui tvirtindamas, kad ministras „pagaliau realiai ėmėsi spręsti pareigūnų problemas“, o pareigūnai baiminasi, kad jam pasitraukus reformos įstrigs. Pats S. Skvernelis antradienį taip pat viešai išsakė kritikos T. Žilinskui dėl jo neveiklumo.

V. Banelis BNS pažymėjo, kad statutas buvo priimtas tik 2015-aisiais ir įsigaliojo tik šiemet, nors jį planuota priimti dar 2014-ųjų pabaigoje, o statuto rengimas ir derinimas ir buvo tiesioginė Viešojo saugumo politikos departamento, kuriam vadovavo T. Žilinskas, pareiga.

„Jis buvo nuolatinis konformistas, kad čia kaip nors neišsišokti. Viena vertus, siaurame rate kalbėjo, kad čia ministrai tuometiniai kalti. Kita vertus, jei ministrai kalti, tai kaip gali dirbti šitame pavaldume?“, – T. Žilinską kritikavo jis.

V. Banelis turėjo priekaištų ir dėl T. Žilinsko pasyvių derybų su pareigūnais dėl atlyginimų didinimo.

„Kada 2013-aisiais metais derėjomės su vyriausybe, jis buvo oficialiai deleguotas nuo Vidaus reikalų ministerijos. Ir jis, kada kalbėjome apie pareigūnų pajamų didinimą, finansavimo didinimą, aprūpinimą, jis kalbėjo apie kreditorinius įsiskolinimus, apie tai, kiek kam skolinga Vidaus reikalų ministerija, apie pasų blankų pirkimą ir panašiai. Tai yra radikaliai skirtingi požiūriai“, – paskirtąjį ministrą kritikavo pareigūnų atstovas.

Jis stebėjosi, jog teikdamas T. Žilinsko kandidatūrą premjeras Algirdas Butkevičius, be kita ko, pabrėžė ir jo patirtį dirbant policijoje.

„Jis yra gana ambicingas ir patyręs vidaus reikalų sistemoje kaip dirbantis darbuotojas, taip pat jis turi nemažą tarptautinę patirtį, (...) taip pat jis yra dirbęs labai atsakingose pareigose Policijos departamente“, – žurnalistams antradienį sakė ministras pirmininkas.

„Kaip policijoje? Jis net nedirbo jokiame departamente. Jis dirbo dvi savaites nemokamose atostogose, kažkoks „miksas“ ten. Tai kokia didelė patirtis?“, – į premjero žodžius reagavo V. Banelis.

Nepaisant išsakomos kritikos, jis tikisi buvusių ministerijos vadovų „darbų tęstinumo“.

38-erių istoriko ir teisininko išsilavinimą turintis T. Žilinskas vidaus reikalų ministro pareigose pakeis Saulių Skvernelį, kuris atstatydintas, kai paskelbė apie planus Seimo rinkimuose dalyvauti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija. T. Žilinskas nuo 2001-ųjų dirbo Policijos departamente ir Vidaus reikalų ministerijoje įvairiose pareigose.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas jungia šešias šakines profesines sąjungas: pasienio, aplinkos apsaugos, policijos, ikiteisminio tyrimo įstaigų pareigūnų, ugniagesių.

V. Banelis anksčiau neigiamai pasisakė ir apie į ministrus siūlytą Povilą Gylį, kritikuodamas jo požiūrį į teisėsaugą, taip pat kalbėjo, kad ši kandidatūra nerimta, provokuojanti ir neetiška.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi