Lietuvoje

2016.04.13 14:43

J. Mataitis dėl šnipinėjimo Rusijoje nuteistas kalėti 13 metų

BNS2016.04.13 14:43

Lietuvos ir Rusijos pilietį Jevgenijų Mataitį Rusijos Karaliaučiaus srities teismas nuteisė kalėti 13 metų dėl šnipinėjimo, trečiadienį pranešė Federalinė saugumo tarnyba (FSB).  

Lietuvos ir Rusijos pilietį Jevgenijų Mataitį Rusijos Karaliaučiaus srities teismas nuteisė kalėti 13 metų dėl šnipinėjimo, pripažinęs jį kaltu dėl valstybės išdavystės, trečiadienį pranešė Federalinė saugumo tarnyba (FSB).

Tai jau antras nuosprendis per mėnesį, kai Rusija nuteisia Lietuvos pilietį dėl šnipinėjimo.

Rusijos teisėsauga skelbia, kad atsargos karininkas J. Mataitis Lietuvos karinei žvalgybai sutiko teikti informaciją apie Rusijos ginkluotąsias pajėgas.

„Teismas nuteisė J. Mataitį kalėti 13 metų griežto režimo kalėjime ir skyrė 200 tūkst. rublių (2,7 tūkst. eurų) baudą ir panaikino jo karinį rangą“, – agentūrą „Interfax“ informavo FSB viešųjų ryšių centras.

Baudžiamoji byla buvo išnagrinėta už uždarų durų. FSB teigia, kad J.Mataitis pripažino savo kaltę.

Apie J. Mataičio sulaikymą FSB pranešė 2015 metų vasarį. Teigiama, kad jis buvo registruotas Černiachovsko mieste, bet gyveno Vilniuje su žmona ir dviem nepilnamečiais vaikais.

Praeitą mėnesį Maskvos teismas dėl šnipinėjimo nuteisė Lietuvos pilietį Arstidą Tamošaitį, kurį taip pat apkaltino dirbus Lietuvos karinei žvalgybai.

Lietuvos krašto apsaugos ministerija nekomentuoja nei J. Mataičio, nei A. Tamošaičio  sulaikymo atvejų.

Lietuvoje pernai buvo sulaikytas šnipinėjimu FSB įtariamas Rusijos pilietis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.