Lietuvoje

2013.03.11 17:24

A. Butkevičius: Lietuva palaikys tolesnius ES veiksmus siekiant užtikrinti finansinį stabilumą ir ekonomikos augimą

ELTA 2013.03.11 17:24

Pirmininkaudama Europos Sąjungos (ES) Tarybai Lietuva palaikys tolesnius ES veiksmus siekiant užtikrinti finansinį stabilumą ir ekonomikos augimą, teigia Lietuvos Vyriausybės vadovas susitikime su Suomijos parlamento pirmininku.

Pirmininkaudama Europos Sąjungos (ES) Tarybai Lietuva palaikys tolesnius ES veiksmus siekiant užtikrinti finansinį stabilumą ir ekonomikos augimą, teigia Lietuvos Vyriausybės vadovas susitikime su Suomijos parlamento pirmininku.

Kovo 11-ąją Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė Lietuvoje viešintį Suomijos parlamento pirmininką E. Heinaluomą. Susitikime aptartas Lietuvos pasirengimas pirmininkauti ES Tarybai, energetikos ir transporto srities klausimai.

Lietuvos Vyriausybės vadovas informavo Suomijos parlamento vadovą apie pasiruošimo pirmininkauti ES Tarybai procesą ir pirmininkavimo prioritetus.

„Mūsų tikslas – efektyvus ir rezultatyvus pirmininkavimas, pagrįstas tęstinumu. Palaikysime tolesnes iniciatyvas ir veiksmus siekiant užtikrinti finansinį stabilumą ir ekonomikos augimą. Lietuva ypatingą dėmesį skirs energetiniam saugumui, Rytų partnerystei, išorinių ES sienų stiprinimui ir Baltijos jūros strategijai“, – Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime cituojamas Premjeras A. Butkevičius.

Kaip vieną reikšmingiausių renginių A. Butkevičius įvardijo Rytų partnerystės viršūnių susitikimą, įvyksiantį Vilniuje lapkričio pabaigoje, į kurį pakvietė ir Suomijos atstovus.

Kalbėdamas apie energetikos sektorių Ministras Pirmininkas A. Butkevičius išdėstė Lietuvos poziciją dėl atominės elektrinės statybos Lietuvoje. Pasak Vyriausybės vadovo, iki gegužės pabaigos dirbsianti darbo grupė turės parengti dvi energetikos strategijas: vieną – su atomine jėgaine, o kitą – be. Vyriausybės vadovo teigimu, tuomet bus pasirinktas vartotojams ekonomiškai naudingiausias variantas.

A. Butkevičius pokalbio metu taip pat pabrėžė, jog Lietuva didelį dėmesį skiria dar dviem svarbiems projektams – suskystintų gamtinių dujų terminalui, kuris turi būti įgyvendintas iki 2014 m. pabaigos, ir elektros jungčių statybai.

Suomijos parlamento vadovo ir Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus susitikime taip pat aptartas Lietuvos stojimo į euro zoną klausimas, kalbėta apie Lietuvos kandidatavimą į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą 2014–2015 m. Pasak E. Heinaluomo, Suomija palaiko Lietuvos kandidatūrą.