Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.13 12:29

Nepavyko surinkti parašų dėl pabėgėlių įstatymo

BNS 2016.04.13 12:29

Iniciatyvinei grupei nepavyko surinkti būtino piliečių parašų skaičiaus, kad Seimas svarstytų jų siūlymą panaikinti pabėgėlių perkėlimą į Lietuvą įteisinusį įstatymą.

Per du mėnesius surinkti 35 tūkst. 582 parašai vietoj būtinų 50 tūkst. rinkimų teisę turinčių piliečių parašų, informuoja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

„Dėl nepakankamai surinkto reikiamo piliečių parašų skaičiaus iniciatyvos projektas Seimui nebus teikiamas svarstyti“, – konstatavo VRK.

Piliečių grupė siekė surinkti ne mažiau kaip 50 tūkst. rinkimų teisę turinčių piliečių parašų, kad parlamentas svarstytų jų parengtą projektą netekusiu galios pripažinti pernai lapkričio 26 dieną Seimo priimtą Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo įstatymą.

Vienas iš iniciatyvinės grupės narių, Kovo 11-osios Akto signataras Zigmas Vaišvila teigė, kad Seimo priimti įstatymo pakeitimai sukelia teisinį chaosą valstybėje, supriešina nelegaliai atvykstančius žmones su Lietuvos piliečiais.

2015 metų lapkričio 26 dieną Seimas įteisino galimybę pabėgėlius iš Europos Sąjungos (ES) valstybės narės arba trečiosios valstybės teritorijos perkelti į Lietuvą. Jame taip pat teigiama, kad užsieniečių perkėlimas vykdomas bendradarbiaujant su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, trečiosiomis valstybėmis, Europos Sąjungos institucijomis ar tarptautinėmis organizacijomis.

Sprendimą dėl užsieniečių perkėlimo į Lietuvos teritoriją priima Vyriausybė. Migracijos departamentas savo ruožtu priima sprendimą dėl kiekvieno atrinkto konkretaus asmens perkėlimo.

Įstatyme numatytas ir naujas straipsnis dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo užsieniečiui, kuris negali išvykti iš Lietuvos dėl humanitarinių priežasčių. Tokiu atveju asmeniui išduodamas ne ilgiau kaip vienerius metus galiojantis leidimas laikinai gyventi šalyje su teise dirbti.

Be to, dokumente įtvirtinta, kad prieglobsčio prašytojai gali būti apgyvendinami ne tik Užsieniečių registracijos centre, bet ir kitose apgyvendinimo vietose Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka.

Pietų Europai susidūrus su pabėgėlių antplūdžiu, Lietuva per dvejus metus įsipareigojo priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.

Tam, kad Seimas svarstytų piliečių grupės projektą panaikinti priimtus įstatymo pakeitimus, iniciatyvinė grupė per du mėnesius privalo surinkti ne mažiau kaip 50 tūkst. Lietuvos piliečių, turinčių rinkimų teisę, parašų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16