Lietuvoje

2016.04.13 11:02

JT aptartas Lietuvos indėlis į organizacijos misijas

LRT.lt2016.04.13 11:02

Balandžio 11–12 dienomis krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Niujorke Jungtinėse tautose (JT) susitiko su JT Taikos palaikymo departamento vadovu Herve‘u Ladsousu, JT Kariniu patarėju gen. ltn. Maqsoodu Ahmedu ir kitais JT pareigūnais. Kaip teigiama pranešime spaudai, J. Olekas pristatė Lietuvos indėlį JT operacijose ir misijose, pateikė konkrečius pasiūlymus dėl galimo didesnio Lietuvos indėlio į organizacijos misijas ir operacijas Afrikoje. Daug dėmesio susitikimų metu skirta situacijai Ukrainoje aptarti. 

„Lietuvos vyriausybė kartu su tarptautine bendruomene reiškia susirūpinimą dėl plintančio terorizmo, lydimo radikalizmo, netolerancijos ir ekstremizmo. Lietuva yra pasirengusi solidariai su tarptautine bendruomene remti Jungtinių Tautų pastangas siekiant taikos palaikymo ir stiprinti dalyvavimą organizacijos misijose“, – JT kalbėjo ministras J. Olekas.

Ministras J. Olekas akcentavo Lietuvos suinteresuotumą teikti papildomą karinį indėlį remiant JT pastangas Malyje – Jungtinėms Tautoms yra pasiūlytas štabo karininkų ir kitų pajėgumų siuntimas į JT operaciją MINUSMA.

„Bet kokios Lietuvos pastangos ir indėlis yra be galo vertingas Jungtinėms Tautoms. Dėkojame už Lietuvos pasiryžimą stiprinti dalyvavimą mūsų veikloje, esame pasirengę padėti ieškant priimtiniausių jums dalyvavimo formų“, – dėkojo JT Taikos palaikymo departamento vadovas Herve‘as Ladsousu.

Kalbėdamas apie situaciją Ukrainoje, ministras J. Olekas visų susitikimų metu akcentavo poreikį tiek visai tarptautinei bendruomenei, tiek JT organizacijai sekti situaciją ir pagal galimybes remti Ukrainą.

„Mūsų šaliai saugi ir stipri Ukraina – svarbiausias prioritetas po mūsų pačių saugumo“, – pabrėžė ministras J. Olekas.

JT atstovai pripažino esą sunerimę dėl pastaruoju metu prastėjančios saugumo situacijos Ukrainoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.