Lietuvoje

2016.04.13 09:00

L. Graužinienei kelia klausimų T. Žilinsko kandidatūra

ELTA2016.04.13 09:00

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigia nepažįstanti Tomo Žilinsko, kandidato į vidaus reikalų ministrus, tačiau jai abejonių kelia faktas, kad kandidatas gali būti susijęs su buvusiu vidaus reikalų ministru Raimundu Palaičiu.  

T. Žilinsko kandidatūrą prezidentei antradienio popietę pasiūlė apsvarstyti premjeras Algirdas Butkevičius. Seimo vadovė apie kandidato nuveiktus darbus teigė nieko nežinanti.

„Aš jo asmeniškai nepažįstu, nežinau nei jo darbo, nei jo darbo srities, todėl negaliu vertinti šio žmogaus“, – „Žinių radijui“ trečiadienį teigė L. Graužinienė.

„Iš viešojoje erdvėje esančios informacijos matome, kad tai žmogus, galimai susijęs su buvusio vidaus reikalų ministro R. Palaičio komanda. Jeigu taip yra iš tiesų – tai kelia tam tikrų klausimų“, – pridūrė Seimo pirmininkė.

R. Palaitis ministro pareigas ėjo 2008–2012 m., praėjusiais metais Vilniaus apygardos administracinis teismas buvusiam ministrui nurodė atlyginti beveik 16 tūkst. eurų VRM padarytus materialinius nuostolius, kurie atsirado dėl jo veiksmų 2010 m., kai Valstybės tarnybos departamento vadovui buvo skirtas griežtas papeikimas, jis buvo atleistas iš darbo, o vėliau sugrąžintas. Teismas konstatavo, kad žala atsirado dėl neapdairaus R. Palaičio elgesio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.