Lietuvoje

2016.04.12 22:52

Kaune – popietė A. E. Sennui atminti

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.04.12 22:52

Vienam žymiausių Lietuvos 20 a. tyrinėtojų prof. Alfredui Erichui Sennui antradienį būtų sukakę 84 metai. Paminėti šios sukakties Kaune rinkosi profesoriaus draugai, kolegos ir mokiniai.

JAV, Medisone, gimusio lietuvių-šveicarų kilmės mokslininko, baltisto, istorijos tyrinėtojo A. E. Senno 84-ąjį gimtadienį kolegos, draugai ir mokiniai paminėjo netradicinėje erdvėje – vietoje, kurią profesorius mėgo ir su draugais leido laiką skambant džiazo muzikai. 

Profesoriaus draugai jį prisimena kaip draugišką, bohemiškos sielos žmogų.

„Jis turėjo ypatingai puikų humoro jausmą ir gerą gebėjimą išgirsti, ką nori pasakyti jo pašnekovai. Kartais atrodo, kad tokių dalykų mes vis dar pasigendam. Šis renginys yra tarsi akimirkos sugrąžinimas, prisimenant profesorių“, – kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto prodekanas Giedrius Janauskas.

A. E. Sennas augo lietuviškai kalbančioje šeimoje: jo tėvas taip pat buvo garsus baltistas, filologas, leksikografas šveicarų kalbininkas Alfredas Sennas, o motina – lietuvė Marija Eva Vedlugaitė. A. E. Senno mokytojais buvo Vincas Krėvė-Mickevičius bei Antanas Salys. A. E. Sennas baigė Kolumbijos universitetą, apgynė daktaro disertaciją „Lietuvos valstybės atkūrimas 1918–1920 m.“, kuri buvo išleista atskira knyga. Jo darbas „Gorbačiovo nesėkmė Lietuvoje“ buvo apdovanotas Amerikos Baltijos studijų asociacijos įsteigta Edgaro Andersono prezidentine premija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.