Lietuvoje

2016.04.12 19:32

Lietuva sudarė „Savčenko sąrašą“

ELTA2016.04.12 19:32

Migracijos departamentas pirmadienį sudarė 46 asmenų iš Rusijos ir Ukrainos sąrašą, kuriems bus draudžiama atvykti į Lietuvą. Tai patvirtino užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Atsižvelgiant į Ukrainos siūlymus neviešinamas sąrašas sudarytas iš asmenų, prisidėjusių prie baudžiamųjų bylų kėlimo ir svarstymo ukrainiečių karo pilotei Nadijai Savčenko, režisieriui Olegui Sencovui ir pilietinių teisių aktyvistui Aleksandrui Kolčenko.

„Mes nepripažįstame šių bylų, kurios mūsų požiūriu yra falsifikuotos, ir tie asmenys, kurie tiesiogiai susiję – teisėjai, prokurorai, kai kurie kiti veikėjai tų apsišaukusių respublikų – Donecko ir Luhansko – patenka į šį sąrašą“, – naujienų agentūrai ELTA telefonu teigė ministras L. Linkevičius, neatmetąs galimybės, kad sąrašas gali būti plečiamas.

Lietuva yra pirmoji Europos Sąjungos (ES) šalis, sudariusi tokį sankcijų sąrašą, ministro teigimu, tikimasi, kad Vilniaus žingsnis paskatins ir kitas šalis bei ES sekti Lietuvos pavyzdžiu. Lietuva ir dar keturios ES šalys Bendrijos užsienio politikos įgaliotinei Federicai Mogherini jau yra pateikusios tokią idėją.

„Mūsų tikslas yra Šengeno zonos bendri veiksmai“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.