Lietuvoje

2013.03.12 06:44

Patriotiškai nusiteikusių žmonių eitynės įvyko, nors leidimas tam nebuvo gautas (nuotraukos)

Šimtai patriotiškai nusiteikusių jaunuolių ir vyresnio amžiaus žmonių, mininčių Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, žygiavo iš sostinės Katedros aikštės Gedimino prospektu, nors leidimas eitynėms iš Vilniaus miesto savivaldybės nebuvo gautas.

Šimtai patriotiškai nusiteikusių jaunuolių ir vyresnio amžiaus žmonių, mininčių Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, žygiavo iš sostinės Katedros aikštės Gedimino prospektu, nors leidimas eitynėms iš Vilniaus miesto savivaldybės nebuvo gautas.

Kaip ir buvo planuota, eitynės, kurioms savivaldybė nedavė leidimo, prasidėjo 16 val. Eisena judėjo Lukiškių aikštės link dešiniąja gatvės puse. Eitynių dalyviai skandavo „Lietuva, Lietuva! Lietuva – lietuviams!“ Kaip pranešė ELTA, dalyviai nešė plakatus su šūkiais „Didžiuojuosi, kad esu lietuvis“, „Ne žemė priklauso žmogui, o žmogus žemei“, „Lietuviais norime ir būti“.

Patriotiškai nusiteikę žmonės buvo pasipuošęs tautine atributika, rankose laikė Lietuvos vėliavas. Eitynės įvyko be incidentų.

Juliaus Pankos vadovaujama Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) pirmadienį žiniasklaidai išplatino pranešimą, kuriame pareiškė negalinti prisiimti „jokios atsakomybės dėl stichiškų tautos eitynių, kurios galimai vyks Gedimino prospekte“.

Didžiulės policijos pajėgos prižiūrėjo žygiuojančiuosius. LRT.lt primena, kad buvo skelbta, jog pirmadienį Vilniaus centre budi iki 300 policijos pareigūnų, yra parengti trys mobilizaciniai planai. Policija teigė netoleruosianti tautinės, rasinės ar kitokios neapykantos kurstymo ir neramumų atveju besiimsianti adekvačių priemonių. Eisenos priekyje važiavo apie 10 policijos automobilių, nemažai policininkų ėjo greta kolonos. Lukiškių aikštėje patruliavo Raitasis būrys ir policininkai su šunimis.

Kaip pranešė LRT televizijos laida „Šiandien“, policija sulaikė šešis neblaivius eisenos dalyvius, o rytoj spręs, kokias baudas skirti nesankcionuotos eisenos organizatoriams. Pagal administracinių teisės pažeidimų kodeksą už susirinkimų ir kitų masinių renginių tvarkos pažeidimus numatoma bauda nuo 500 iki 2 tūkst. litų arba areštas iki 30-ies parų.

Patriotiškai nusiteikusio jaunimo eitynės Kovo 11-ąją Vilniuje rengiamos ne pirmus metus.

ELTA primena, kad Vilniaus miesto savivaldybė atsisakė išduoti leidimą žygiuoti Gedimino prospektu bei Senamiestyje. Savivaldybė teigia, kad galioja leidimas nacionalistines eitynes rengti Upės gatvėje ir kitose vietose šios demonstracijos neleista rengti.