Lietuvoje

2016.04.12 16:27

EP ragina sukurti bendrą sistemą pabėgėliams registruoti

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.04.12 16:27

Europos Parlamentas (EP) priimtoje rezoliucijoje pabrėžia, kad Europos Sąjunga (ES) nesusidoroja su migrantų srautais, todėl būtina sukurti bendrą europinę prieglobsčio prašymų registravimo sistemą, kuri leistų Bendrijos šalims pasidalinti pabėgėlius pagal nustatytas kvotas.

Europarlamentarai ragina reformuoti dabar galiojančias Dublino taisykles, nustatančias, kad pirmoji ES valstybė atsako už žmogaus prašymo nagrinėjimą. Politikų teigimu, dabartinė sistema neatsižvelgia į migracijos srautus prie ES išorinių sienų, todėl būtina ją reformuoti taip, kad būtų užtikrintas nešališkumas, solidarumas ir spartus prieglobsčio prašymų nagrinėjimas.

Europarlamentarai ragina Bendrijos šalis kuo skubiau priimti prieglobsčio prašytojus iš Italijos ir Graikijos. Kol kas iki kovo pradžios perkelta tik 660 pabėgėlių iš šimtų tūkstančių.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35