Lietuvoje

2016.04.12 20:38

Į vidaus reikalų ministro postą teikiamas T. Žilinskas

BNS, ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.04.12 20:38

Premjeras Algirdas Butkevičiaus vidaus reikalų ministru siūlo skirti Vidaus reikalų ministerijos tarnautoją Tomą Žilinską, BNS patvirtino premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė–Lazdauskienė.

Šią kandidatūrą jis antradienį pateikė prezidentei Daliai Grybauskaitei. Šalies vadovė sprendimą dėl būsimojo vidaus reikalų ministro žada priimti trečiadienį po susitikimo su T. Žilinsku.

Prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė BNS patvirtino, kad teikimas yra gautas.

„Rytoj prezidentė susitiks su ministro pirmininko pateiktu kandidatu ir priims sprendimą“, – sakė D. Ulbinaitė

Anot Algirdo Butkevičius, Tomas Žilinskas yra ambicingas ir turintis įvairialypės patirties, o Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymoje nėra jokių duomenų, dėl kurių jis negalėtų eiti tokių pareigų.

„Jis yra gana ambicingas ir patyręs vidaus reikalų sistemoje kaip dirbantis darbuotojas, taip pat turi nemenką tarptautinę patirtį (...), esu girdėjęs anksčiau iš VRM sistemoje dirbančių darbuotojų labai gerus atsiliepimus: (...) su stipria savo nuomone, stipria pozicija ir gana tolerantiškas“, – vardijo premjeras.

Dabartiniam vidaus reikalų ministrui Sauliui Skverneliui viešai sukritikavus T. Žilinską kaip neiniciatyvų žmogų ir reformų stabdį, premjeras sakė apie kandidatą galvojantis „truputį kitaip“.

„Reikia suprasti, kad tai, jog vidaus reikalų sistema yra labai plati, ir nereikia suvokti, kad Vidaus reikalų ministerijos pagrindinė funkcija yra tik statutinių darbuotojų darbo sąlygų gerinimas arba darbo užmokesčio kėlimas, kaip yra dabar“, – kalbėjo A. Butkevičius.

T. Žilinskas yra nepartinis, šiuo metu jis eina Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo politikos departamento direktoriaus pareigas.

Jis sakė vidaus reikalų sistemoje dirbantis nuo 1995-ųjų, o pačioje ministerijoje – nuo 2003-iųjų, kuomet ėmė eiti Tarptautinių ryšių ir Europos Sąjungos departamento direktoriaus pavaduotojo pareigas.

2006–2009 metais jis dirbo teisėsaugos atašė nuolatinėje atstovybėje ES, nuo 2009-ųjų dirba Viešojo saugumo politikos departamento direktoriumi.

Jo kandidatūrą į vidaus reikalų ministrus premjerui pasiūlė partija „Tvarka ir teisingumas“, kuriai pagal valdančiosios koalicijos susitarimą priklauso vidaus reikalų ministro portfelis.

Kaip teigia ELTA, premjeras Tomą Žilinską pasiūlė į ministro postą, nes į šį postą nenorėjo teikti Tvarkos ir teisingumo partijos nario.

„Prezidentę informavau telefonu ir pasakiau, kad prisiimu asmeninę atsakomybę už šios kandidatūros teikimą“, – antradienio popietę žurnalistams vyriausybėje sakė premjeras.

Pirmadienį du naujus kandidatus premjerui pateikęs Tvarkos ir teisingumo pirmininkas Rolandas Paksas teigė, kad tarp jų yra „tvarkiečių“ Seimo frakcijos narys ir nepartinis VRM sistemos darbuotojas.

„Nenorėjau teikti partijai priklausančio žmogaus, kad nekiltų abejonių dėl skaidrumo, kai partija turi ikiteisminių tyrimų“, – antradienio popietę žurnalistams teigė A. Butkevičius.

Tuo metu vidaus reikalų viceministro socialdemokrato Elvino Jankevičiaus kandidatūros buvo atsisakyta, nesutikus su „tvarkiečių“ reikalavimais, kad viceministras atsisakytų savo narystės Socialdemokratų partijoje.

„Toks variantas mūsų partijai buvo nepriimtinas“, – teigė premjeras.

S. Skvernelio atsistatydinimo „tvarkiečiai“ pareikalavo, kai šis pranešė, kad Seimo rinkimuose dalyvaus su neparlamentine Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.