Lietuvoje

2016.04.13 11:20

Surengti baldų parodą Kaune buvusiam skulptoriui padėjo „Didysis Getsbis“

LRT TELEVIZIJOS laida „Stilius“, LRT.lt2016.04.13 11:20

Atsitiktinai Art Deco stiliumi pradėjęs domėtis buvęs skulptorius Dainius Lanauskas teigia norintis paversti Kauną šio stiliaus traukos centru. Seno namo dalį šiame mieste įsigijęs ir jame apsigyvenęs menininkas pernai jau spėjo surengti Art Deco stiliaus baldų parodą, o jos populiarumui, kaip teigia jis pats,  pasitarnavo prieš trejus metus Holivude sukurtas filmas „Didysis Getsbis“.

„Mano domėjimasis Art Deco stiliumi prasidėjo nuo atsitiktinai draugo močiutės bute pamatyto įspūdingo šviestuvo. Paprašiau, kad draugas man parduotų šviestuvą, tačiau jis sutiko tik su sąlyga, jog kartu nusipirksiu ir tame kambaryje esančius baldus. Įsigijęs juos, pasinėriau į Art Deco stilių“, – pasakoja buvęs skultptorius.

Menininko teigimu, šiame mieste jau kurį laiką tvyrojo Art Deco Kauno idėja, tik niekas nesiryžo jos įgyvendinti.

Šio stiliaus idėjos periodiškai vis prisimenamos per visą XX a. laikotarpį, o paskiausias taškas, padėjęs itin suklestėti dekoratyviajam stiliui buvo prieš trejus metus kino ekranuose pasirodęs Bazo Luhrmanno filmas „Didysis Getsbis“.  

D. Lanauskas neslepia, kad tai padėjo ir jo misijai – surengti ekspoziciją ir jai surinkti kuo daugiau to laikotarpio dekoratyvių baldų ir namų dekoro smulkmenų. Menininkas pastebi, kad kauniečiai iki šiol turi to periodo daiktų, tačiau nelabai juos vertina. 

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laida „Stilius“.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32