Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.12 15:25

Kriminalistai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kibernetinės atakos prieš Seimo puslapį

BNS 2016.04.12 15:25

Lietuvos kriminalinės policijos biuras antradienį pradėjo ikiteisminį tyrimą po įvykusių kibernetinių išpuolių prieš Seimo interneto tinklapį.

Tyrimas pradėtas dėl neteisėto poveikio elektroniniams duomenims.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 196 straipsnio 2 dalį“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Ši straipsnio dalis už kibernetinius išpuolius prieš didelę reikšmę valstybės valdymui turinčias institucijas numato bausmę nuo baudos iki laisvės atėmimo šešeriems metams.

R. Matonis plačiau nekomentavo ikiteisminio tyrimo, nes šiuo metu atliekami jo pirminiai procesiniai veiksmai.

Seimo puslapis pradėtas atakuoti šeštadienį 17 valandą. Kibernetinio saugumo centras teigia sekmadienį situaciją suvaldęs ir pritaikęs apsaugos priemones, kad tinklalapis veiktų, tačiau pirmadienį sutrikimų neišvengta.

Puslapis patyrė DDoS atakas, kai tuo pat metu siunčiama daugybė užklausų iš įvairių interneto taškų. Kaip žurnalistams sakė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, tai pirma tokio masto ataka prieš parlamentą.

Pirmadienį Seime vyko pasaulinis Krymo totorių susitikimas. Jį planuota transliuoti internetu. Anot Seimo pirmininkės, tiksliai nežinoma, ar programišių ataka buvo nukreipta prieš šį renginį.

Tuo metu antradienį vėl buvo sutrikusi Seimo tinklapio veikla ir dingo interneto ryšys. Seimo atstovas spaudai Artūras Zeleniakas BNS patvirtino, kad taip nutiko dėl dar vienos kibernetinės atakos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi