Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.11 20:19

Kaip taisyklingai plauti automobilį?

Savo automobiliui dėmesį geriausia skirti visus metus, tačiau tai ypač tampa svarbu pavasarį, kai pasibaigia transporto priemonėms itin kenksmingas šaltasis sezonas. Švedijos mokslininkų tyrimas atskleidė, kad vieną žiemą druska pabarstytomis gatvėmis važinėjusio automobilio kėbulą korozija paveikia taip, kaip ir tris metus šiltaisiais sezonais važinėjusios mašinos. Specialistai pataria po žiemos sezono nepatingėti ir skirti daugiau dėmesio automobilio kėbulo plovimui.

Po žiemos Lietuvoje automobiliai neretai atrodo prastai – ant jų būna nusėdęs purvas, suodžiai, dulkės, druska. Ypač pastaroji automobiliui yra pavojinga. Ji skatina korozijos procesą. Druskos ne tik pasilieka dažų įtrūkiuose, bet ir ant automobilio kėbulo.

„Pats blogiausias metas automobilio kėbului – žiemos metas. Druska traukia vandenį. <...> Taip pat be druskų ant kelio yra ir kitų žalingų automobilio kėbului dalykų: bitumas, naftos produktai. Jie yra labai agresyvūs. Tiek žiemą, tiek vasarą jų ten yra“, –  pabrėžia automobilių plovyklos „Tyra“ vadovas Ignas Raišelis.

Automobilių plovyklų atstovai sako, kad žmonės dažnai pamiršta, kaip tinkamai plauti automobilį. Daugiabučių namų kiemuose tai draudžiama, individualių namų kiemuose – leidžiama, tačiau negalima naudoti cheminių priemonių. Jos gali pakenkti ne tik dirvožemiui, bet ir pačiam automobiliui.

Plačiau apie tai, kaip taisyklingai plauti automobilį – reportaže. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi