Lietuvoje

2021.01.28 16:00

Klaipėdos meras apie visuotinę vakcinaciją: per parą galime paskiepyti apie 5 tūkst. žmonių, bet ir valstybė turi paruošti namų darbus

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.01.28 16:00

Jau dėliojami scenarijai, kaip atrodys visuotinis gyventojų vakcinavimas nuo COVID-19. Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko teigimu, uostamiestyje per dieną būtų galima paskiepyti ir apie 5 tūkst. gyventojų, tačiau tam būtina užtikrinti sklandų vakcinos tiekimo procesą. Jos dozių privalo netrūkti.

Netrukus Lietuvoje prasidės visuotinis gyventojų vakcinavimas nuo COVID-19 ligos. Apie numatomą masinės vakcinacijos, kuri turėtų prasidėti kovo pabaigoje arba antrąjį metų ketvirtį, procesą ketvirtadienį Klaipėdos meras V. Grubliauskas kalbėjosi su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda.

„Kalbant apie tai, kad jeigu viename skiepijimo poste yra 2–3 darbuotojai ir vieno asmens skiepijimas užima iki maždaug 5 minučių, per vieną pamainą tokiame poste galima paskiepyti iki 100 žmonių. Tai, jeigu mieste organizuotume 30–40, o galbūt net ir 50 skiepijimo postų, Klaipėda galėtų paskiepyti iki 4–5 tūkst. žmonių per parą“, – prognozavo V. Grubliauskas.

Tiesa, jis pabrėžė, kad šiam procesui yra būtina užtikrinti tai, jog vakcinų nestigs. Be to, miestui turėtų būti tiekiama ne tik „Pfizer-BioNTech“ vakcina, kuriai taikomi labai griežti logistikos, šaldymo užtikrinimo reikalavimai, o ir kitos – „Moderna“, „AstraZeneca“, „Johnson & Johnson“ – vakcinos, kurioms tokių sąlygų nereikia.


Klaipėda pasiruošusi, bet Vyriausybė ir valstybė savo namų darbus turėtų padaryti prieš tai.

Pasak V. Grubliausko, pagal ambicingą prezidentūros jau įvardytą masinės vakcinacijos planą, uostamiestyje kasdien tektų paskiepyti iki 2 tūkst. gyventojų.

Klaipėdos meras pokalbio su prezidentu metu taip pat akcentavo, jog turėtų būti nustatytas ir įteisintas vieno žmogaus vakcinavimo įkainis. Tai esą sukurtų tam tikrą motyvaciją tiems medikams ir specialistams, kurie imtųsi šio darbo.

„Klaipėda pasiruošusi, bet Vyriausybė ir valstybė savo namų darbus turėtų padaryti prieš tai“, – pabrėžė V. Grubliauskas.

Mero teigimu, jeigu kyla aprūpinimo vakcinomis klausimas, nė neverta kalbėti apie masinę vakcinaciją.

Šiuo metu Klaipėdoje jau paskiepyti 4 757 žmonės, iš jų tik apie 1700 žmonių yra gavę ir antrąją vakcinos dozę.

„Dabar didžiausias iššūkis atlikti tą antrąjį skiepą ir nepavėluoti. Bet jeigu vakcinos netrūks, šie procesai šiame etape yra įsisukę, įsibėgėję ir čia kažkokių iššūkių kaip ir nematyti. Bet iššūkiai, kurie laukia ateityje – tikrai bus. Bet jie yra įveikiami“, – tvirtino V. Grubliauskas.

Populiariausi

Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo; atnaujinta 15.58
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6