Lietuvoje

2021.01.28 15:17

Gera žinia šeimoms Klaipėdos rajone: mokesčio už darželius ir neformalųjį ugdymą sausį mokėti nereikės

LRT.lt2021.01.28 15:17

Į darželius Klaipėdos rajone vaikus vedančioms šeimoms – gera žinia. Sausio mėnesį jos bus atleidžiamos nuo ugdymo mokesčio, nepriklausomai nuo to, ar karantino metu vaikas lanko darželį, ar ne. Mokestis nebus renkamas ir už neformaliojo ugdymo veiklas, skelbia rajono savivaldybė.

„Priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupių tiesioginis darbas nėra uždraustas, tačiau tėvų yra prašoma, jei tik yra galimybė, nevesti vaikų į darželius. Natūralu, kad daugelis tėvų, negalinčių dirbti namuose, ima nedarbingumo pažymėjimus. Nukenčia šeimos pajamos. Todėl Taryboje patvirtintas sprendimas atleisti nuo mokesčio už darželius visus vaikus pirmiausia bent kažkiek pagelbės būtent toms šeimoms, kurios vaikų į darželius neveda“, – sako Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Kadangi neformaliojo švietimo veiklos Gargždų muzikos mokykloje, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre, Klaipėdos rajono sporto centre gali būti vykdomos tik nuotoliniu būdu, nuspręsta atleisti ir nuo mokesčio už jas. Neformalaus ugdymo pedagogai pripažįsta, kad ugdymo proceso nuotoliniu būdu nėra toks kokybiškas kaip veiklą vykdant pačiose švietimo įstaigose. Mokiniams didesnį dėmesį tenka skirti mokymuisi nuotoliniu būdu pagal bendrojo ugdymo programas, todėl dalyvauti neformaliojo ugdymo įstaigų pedagogų vykdomose veiklose yra išties sudėtinga.

Pastarųjų dienų duomenimis, švietimo įstaigas šiuo metu lanko 651 ikimokyklinukas ir 237 priešmokyklinukai. Taip pat mokyklų patalpose nuotoliniu būdu mokosi 80 pradinių klasių mokinių, 80 mokinių iš penktų–dešimtų klasių ir 20 specialiųjų klasių mokinių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.