captcha

Jūsų klausimas priimtas

Praėjusią savaitę naikintuvai tris kartus lydėjo Rusijos orlaivius

Praėjusią savaitę Baltijos šalių oro policijos naikintuvai tris kartus kilo atpažinti ir palydėti virš Baltijos jūros skridusius Rusijos karinius orlaivius.
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

Balandžio 4 dieną iš Estijos pakilę naikintuvai atpažino ir palydėjo Rusijos transporto orlaivį „Tu-134“, skridusį iš Rusijos pagrindinės dalies į Karaliaučiaus sritį. Orlaivis skrido pagal planą, su įjungtu automatiniu atsakikliu ir ryšį su skrydžių centrais palaikė. Šį orlaivį pasitiko du Rusijos naikintuvai „Su-27“, atskridę iš Karaliaučiaus, jie nepalaikė radijo ryšio nebuvo įsijungę atsakiklio ir nepateikė skrydžio plano.

Balandžio 7 dieną NATO naikintuvai iš Estijos atpažino ir palydėjo Rusijos transporto orlaivį „Il-76“, kuris skrido iš Karaliaučiaus į Rusijos pagrindinę dalį pagal planą, su įjungtu automatiniu atsakikliu ir palaikydamas ryšį su skrydžių valdymo centrais.

Balandžio 8 dieną iš Šiaulių pakilę NATO oro policijos naikintuvai lydėjo penkis Rusijos orlaivius. Palydėtas transporto lėktuvas „An-12“, skridęs iš Rusijos pagrindinės dalies į Karaliaučiaus sritį be skrydžio plano, be autoatsakiklio, palaikęs ryšį su skrydžių valdymo centrais.

Taip pat palydėtas transporto lėktuvas „Il-18“. Jis skrido iš Rusijos pagrindinės dalies į Karaliaučių pateikęs planą, palaikydamas ryšį ir įjungęs automatinį atsakiklį. NATO naikintuvai iš Šiaulių taip pat lydėjo transporto orlaivį „Tu-134“, tvarkingai skridusį iš Karaliaučiaus į pagrindinę Rusijos dalį, bei du „Su-27“ naikintuvus, kurie lydėjo tą transporto orlaivį. Naikintuvai skrido iš Karaliaučiaus srities nepateikę skrydžio plano, neįjungę radiolokacinių atsakiklių ir nepalaikydami radijo ryšio su skrydžių valdymo centrais. Palydėję transporto lėktuvą „Tu-134“, naikintuvai grįžo į Karaliaučiaus sritį.

NATO oro policijos misija Baltijos šalyse vykdoma iš Lietuvos ir Estijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...