Lietuvoje

2021.01.28 16:32

Sinoptikė apie savaitės orus: sulauksime atodrėkio dienomis, bet šalčio naktimis

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.01.28 16:32

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė LRT RADIJUJE artimiausioms septynioms dienoms pranašauja atodrėkį dienomis, bet kiek didesnį šaltį naktimis. Anot jos, atodrėkį dienomis labiausiai jaus pajūrio gyventojai, o visur kitur vyraus artima 0 arba silpna neigiama oro temperatūra.

Sinoptikė sako, kad šalį pastarosiomis dienomis užklupęs snygis dar nėra rekordinis, tačiau seniai regėtas. „Per kelias dienas pribėrė pusės mėnesio normos sniego. Mes jau esame nuo to atpratę, tačiau tai ir nėra kažkoks rekordas. Būta ir didesnių pūgų, šalčio ir pačio prisnigimo“, – tikina V. Ralienė.


Artimiausią naktį gausesnio sniego sulauks pietiniai ir vakariniai šalies rajonai, tačiau tai nebus tokie gausūs kiekiai, kaip kad pastarosiomis paromis. Anot sinoptikės, laukia kiek šaltesnė naktis, nei kad buvome įpratę.

„Kai kur oro temperatūra gali nukristi ir žemiau 10 laipsnių šalčio, – įspėja LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja. – Tačiau daugelyje rajonų oro temperatūra svyruos nuo 4 iki 9 laipsnių šalčio. Šiek tiek šiltėliau gali būti tik prie jūros.“

Žiema nusistovės vietoje – artimiausią savaitę sulauksime atodrėkio dienomis, bet šalčio naktimis

Penktadienio dieną sniego sulauksime, bet taip pat ne tokio gausaus ir tik kai kuriuose rajonuose, sako V. Ralienė. „Oro temperatūra didžiojoje šalies dalyje išliks neigiama – 1-3 laipsniai šalčio. Tik pajūryje oras bus artimas 0 laipsnių temperatūrai. Bus toks dienos atodrėkis“, – sako ji.

Šeštadienį didelių oro pasikeitimų sinoptikė neprognozuoja. Pasak jos, negausus sniegas gali iškristi tik šiauriniuose ir vakariniuose rajonuose, ir tik protarpiais.

„Kitoje šalies dalyje kritulių nėra numatoma, – patikina pašnekovė. – Nakties oro temperatūra vėl bus gana žema: ten kur bus apsiniaukę, bus 4-5 laipsniai šalčio, o kur bus giedras dangus – sulauksime ir 8-10 laipsnių šalčio.

Dieną sniego tikimybė taip pat bus nedidelė. Vėjas pūs iš vakarų ir pietvakarių, tad atodrėkis pasijaus prie jūros. Visoje kitoje šalies dalyje oro temperatūra laikysis nuo 0 iki 4 laipsnių šalčio.“

Sekmadienio naktį į Lietuvą iš vakarų atkeliaus kritulių debesys. Pasak sinoptikės, šlapdribos ir sniego tąnakt daugiausiai turėtų sulaukti vakariniai rajonai.

„Dieną tie debesys nutįs ir per šiaurinius bei centrinius rajonus. Sausesni bus rytiniai ir pietiniai rajonai. Prie jūros bus 3-5 laipsniai šalčio, o kitoje šalies dalyje – 5-10 laipsnių žemiau nulio.

Dieną taip pat turėtų vyrauti neigiama oro temperatūra. Atodrėkis tikėtinas tik arčiau jūros. Šalčio bus tikrai nedaug – vos 1-2 laipsniai žemiau nulio“, – sako LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja.

Pirmadienio naktį sniegą nešantys debesys dar laikysis rytinėje ir šiaurės rytinėje šalies dalyje, tad ir sniegas numatomas tuose rajonuose, spėja V. Ralienė. „Oro temperatūra kris nuo 6 iki 11 laipsnių šalčio.

Pirmadienio dieną oro temperatūra bus panaši kaip ir ankstesnėmis dienomis – 1-2 šalčio, – prognozuoja pašnekovė. – Tik prie jūros bus iki 2 laipsnių šilumos, mat vėjas pūs iš vakarų ir pietvakarių.“

Antradienį orai mažai keisis. Pasak sinoptikės, naktį tik šiauriniuose rajonuose gali pasnigti. „Didžiojoje šalies dalyje krituliai nėra prognozuojami, – patvirtina ji. – Oro temperatūra bus tokia kaip ir praėjusią naktį – 6-11 laipsnių šalčio. Dienos oro temperatūra taip pat turėtų išlikti neigiama.“

Sinoptikė bent kiek didesnius orų pokyčius prognozuoja kitos savaitės viduryje. „Trečiadienį iš vakarų prie mūsų priartės naujas ciklonas – labai žemo slėgio besisukantis sūkurys virš Šiaurės jūros. Jo pakraščiu atslinks ir kritulių debesys. Tad jau trečiadienio naktį turėtų pasnigti visoje šalyje.

O dieną plūs šiltas oras iš pietų, o tai lems, kad sniegą keis šlapdriba, o kai kur ir lietus. Trečiadienio dieną jau turėtume sulaukti atodrėkio“, – sako LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė.

Orų prognozės su sinoptike V. Raliene klausykitės radijo bei stebėkite televizijos vaizdo įrašuose.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Žiema nusistovės vietoje – artimiausią savaitę sulauksime atodrėkio dienomis, bet šalčio naktimis

Populiariausi