Lietuvoje

2016.04.11 16:07

Gali būti renkamas naujas NŽT vadovas

BNS2016.04.11 16:07

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pirmadienį kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovo konkurso.

Jį laimėjo Lietuvos policijos mokyklos darbuotoja Daiva Mūrienė, kurios tėvai neslepia ryšių su žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės šeima.

„Premjeras kreipėsi į VTEK dėl NŽT vadovo konkurso“, – BNS sakė ministro pirmininko atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

V. Mazuronis: į konkursą politikai negali kištis

Darbo partijos pirmininkas europarlamentaras Valentinas Mazuronis sakė nenorintis komentuoti ministrės pasisakymo, tačiau teigė, jog niekas neturi teisės kištis ir komentuoti konkursų į valstybės tarnybą.

„Neabejotinai konkursus turi laimėti tie, kuriuos nustato komisija ir nei ministras, nei kažkoks kitas pareigas užimantis, premjeras ar kas nors kitas negali nei komentuoti, nes kištis į konkurso organizavimą“, – kalbėjo V. Mazuronis.

Pasak jo, naujas NŽT vadovo konkursas turi būti rengiamas, kilus bent menkiausiai abejonei dėl praėjusią savaitę pasibaigusio konkurso.

Geriausiai D. Mūrienę įvertino ministerijos atstovai

Kaip rodo konkurso protokolas, kurio kopiją matė BNS, D. Mūrienę nuo artimiausio kandidato skyrė vos 0,25 balo. Prasčiausiai D. Mūrienę įvertino komisijoje dirbęs Vyriausybės kanceliarijos atstovas Tomas Ražauskas ir Valstybės tarnybos departamento atstovė Eglė Poškienė, skyrę atitinkamai 5 ir 6 balus. Geriausiai ją įvertino Žemės ūkio ministerijos atstovai: viceministras Saulius Jakimavičius (8 balai), Teisės departamento direktorius Andrius Burlėga (9 balai), Personalo skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Saulienė (8 balai), Veiklos administravimo ir turto valdymo departamento direktorė Virginija Žoštautienė (8 balai).

Po 7 balus pretendentei skyrė ministerijos Žemės ir išteklių politikos departamento direktorius Algirdas Sereika, Žemės teisės skyriaus vedėja Gintarė Tumalavičienė.

Iš viso konkurse dalyvavo 7 asmenys.

D. Mūrienė praėjusią savaitę vykusį NŽT vadovo konkursą laimėjo surinkusi 7,25 balų iš 10. 

D. Mūrienės tėvas Regimantas Valiauskas yra rajono savivaldybės administracijos filialo – Gūdžiūnų seniūnas, o motina Zita Valiauskienė – savivaldybės kontrolierė, šiame poste ji dirba nuo 2000 metų. Ministrė V. Baltraitienė kelerius metus buvo tiesioginė Z. Valiauskienės vadovė. Ji nuo 1999 iki 2004 metų vadovavo Kėdainių rajono savivaldybės administracijai, 2004–2005 metais buvo rajono merė. Be to, V. Baltraitienė ir Z. Valiauskienė iki Darbo partijos įkūrimo priklausė tai pačiai Naujosios sąjungos partijai, abi su šia partija 2002 metais buvo išrinktos į Kėdainių rajono tarybą.

D. Mūrienės tėvas R. Valiauskas iki šiol priklauso Darbo partijai. Gūdžiūnų seniūnas taip pat teigia kartais bendraujantis su V. Baltraitienės vyru Regimantu Baltraičiu, jie susitinka medžiotojų renginiuose.

Valstybės tarnybos departamento atstovai teigė neturėję informacijos apie D. Mūrienės tėvų pažintis.

Naujojo NŽT vadovo paieška paskelbta po to, kai sausį iš šių pareigų pasitraukė Daiva Gineikaitė, paaiškėjus, kad ji vairavo neblaivi ir bandė tai nuslėpti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.