Lietuvoje

2021.01.28 13:10

Šimašius: Vilniuje per dieną nuo COVID-19 galima būtų paskiepyti keliolika tūkstančių žmonių

atnaujinta 13.56
Gytis Pankūnas, Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.01.28 13:10

Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigia, kad Vilnius yra pasiruošęs kelis kartus padidinti vakcinavimo nuo koronaviruso apimtis, jei tik Lietuva gaus pakankamai vakcinų.

Apie tai R. Šimašius žurnalistamss pranešė ketvirtadienįm po susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte.

„Premjerę informavau, kad bent jau iš Vilniaus miesto persperktyvos žiūrint, vienintelis ribotuvas, neleidžianti daugiau paskiepyti, yra nebent vakcinų trūkumas“, – pažymėjo sostinės meras.

„Esame pasiruošę, kad ir kelis kartus iš karto padidinti skiepijimų skaičių. Keturios poliklinikos yra paskirtos, visose sklandžiai skiepijimas vyksta. Apie detales, kurios gali trukdyti, irgi informavau, nes tai daugiausiai su žmogiškai veiksniais susiję, su noru ar nenoru vienoms ar kitoms vakcinoms. Įvairių niuansčų yra, bet, grubiai tariant, esame pasiruošę smarkiai padidinti vakcinavimo apimtis, jei tik bus pakankamai vakcinų“, – toliau aiškino R. Šimašius.

Anot jo, šiuo metu Vilniuje nuo koronaviruso per dieną paskiepijami apie 1000 žmonių keturiose poliklinikose, kurios, R. Šimašiaus manymu, yra tinkama vieta vakcinacijai. Šias apimtis, pasak mero, Vilnius galėtų padidinti keliolika kartų.

„Paskyrus dar vieną ar kitą papildomą kabinetą, jei reikėtų, ar paskyrus vieną ar kitą papildomą žmogų, tai iki bent 5000 tūkstančių žmonių per dieną labai lengvai, grubiai tariant, per dieną ar dvi galėtume tas apimtis padidinti. Jei reikėtų, tai ir iki keliolikos tūkstančių (vakcinuojamų žmonių – LRT.lt) per dieną padidintume“, – dėstė R. Šimašius.

Dėl mokytojų vakcinavimo aiškaus atsakymo dar neturi

Vilniaus meras, paklaustas apie tai, ar mokytojų skiepijimas būtų privalomas prieš grįžtant prie kontaktinio mokymo, sakė, kad kol kas šis klausimas yra tik svarstymų stadijos.

„Turime gerbti visų teises, bet, kita vertus, turime jas gerbti taip, kad tai nevaržytų kitų žmonių teisių“, – sakė Vilniaus meras.

Anot jo, galima kalbėti apie tam tikras priemones, kurios būtų taikomos tiek švietimo, tiek sveikatos srityje.

„Į sveikatos klausimus, kurie susiję su rizika kitiems, reikia žiūrėti rimtai“, – pabrėžė meras.

R. Šimašius nedetalizavo, kaip turėtų būti sprendžiamas mokytojų vakcinavimo ir grįžimo į mokyklas, jei dalis jų nesiskiepys, klausimas. Anot jo, šiuo klausimu turėtų vykti diskusijos ir su ministerijomis, ir su bendruomene.

Dėl skiepijimo vietų nesibaimina

VIlniaus meras kartojo, kad padidinus vakcinacijos tempus, sostinėje žmonės būtų skiepijami sveikatos priežiūros įstaigose. Jei, pasak R. Šimašiaus, šių vietų neužtektų, savivladybė ieškotų kitų sprendimų.

„Jeigu netyčia staiga mes gauname daug vakcinų, tai turbūt daugiau eitų kalba ne apie ryškią, simbolinę vietą, o labiau apie vykimą į tam tikras vietas ir pasiskiepijimą ten. Tarkime, jeigu nuspręstume skiepyti mokyklas, mokyklų personalą, galbūt abiturientus, tai natūralu, kad turbūt paprasčiau būtų ne visiems važiuoti į „Litexpo“ ar polikliniką, o kad personalas, kuris skiepija, atvažiuotų į tą mokyklą ir visus paskiepytų“, – kalbėjo sostinės meras.

Linkėjo išspręsti NVSC vadovo klausimą

R. Šimašius, paklaustas, kaip Vilnius ruošiasi masiniam vakcinavimui, tvirtino, kad jokių bėdų nekyla, kas sostinė laukia informacijos, keičiasi ja su centrine valdžia. Savo ruožtu sostinės meras palinkėjo kuo greičiau išspręsti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovo Roberto Petraičio, kurį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ragina atsistatydinti, tačiau direktoriaus su tuo nesutinka, klausimą.

„Linkiu tik, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovo klausimas išsispręstų, nes akivaizdu, kad šitas kamštis vis dar yra ir jis trukdo sėkmingai kovoti su covidu, ir darba trukdo, dar labiau trukdys, kai karantino bus atsisakyta ir bus vėl pereita prie tokios stadijos, kai reikia ne masiškai visus apribojimus taikyti, bet tiesiog valdyti atskirus židinius. Čia tas negebėjimas atskirų židinių valdyti, nepaisant atskirų žmonių herojiško darbo, sistemų nebuvimas yra mūsų didysis iššūkis“, – aiškino R. Šimašius.

Galiausiai jis, paklaustas, kodėl Vilnius neskelbia apie preliminarius vakcinuojamų asmenų sąrašus, teigė nenorinti užsiimti viešųjų ryšių akcijomis.

„Mes viešųjų ryšių akcijomis neužsiiminėjame, mes žinome, ką turime skiepyti. Jokių problemų dėl to neiškyla“, – kalbėjo R. Šimašius.

Vilniaus meras tvirtino, kad savivaldybė norėtų, jog vakcinacijos procesams aktuali informacija iš centrinės valžios ateitų kuo greičiau, tačiau apskritai, pasak R. Šimašiaus, sostinės vadovybė priekaištų Vyriausybei neturi.

Populiariausi

Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo; atnaujinta 15.58
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6