Lietuvoje

2021.01.28 12:08

Nausėda: sklandus, skaidrus ir greitas gyventojų skiepijimas dabar yra svarbiausias valstybės tikslas

Valentina Gudienė, ELTA2021.01.28 12:08

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen susitikime sutarė, kad svarbiausias valstybės prioritetas šiuo metu yra užtikrinti sklandų, skaidrų ir maksimaliai greitą piliečių vakcinavimą nuo koronaviruso.

„Europos Komisija ir valstybės narės privalo imtis visų būtinų žingsnių, kad būtų įgyvendintas bendras Europos Sąjungos tikslas – dar šią vasarą įgyti kolektyvinį imunitetą. Tarptautiniu lygiu turime užtikrinti savalaikį ir nuolatinį vakcinų tiekimą. Tuo pat metu Lietuvos pasiruošimas vakcinacijos procesui turi vykti visais politiniais ir visuomeniniais lygmenimis. Šiuo metu lenktyniaujame su laiku, o šis, plintant pavojingoms viruso atmainoms, yra ne mūsų pusėje“, – teigė ketvirtadienio susitikime prezidentas.

Pasak jo, būtina sutelkti visus valstybės pajėgumus, tiek žmogiškuosius, tiek infrastruktūrinius, kad vakcinavimo procesui būtų pasiruošta kaip įmanoma anksčiau.

Šalies vadovas su Seimo pirmininke sutarė, kad sutelkta ir koordinuota institucijų veikla ruošiantis vakcinavimui dabar yra būtina siekiant bendro tikslo iki vasaros vidurio paskiepyti 70 proc. gyventojų, sakoma Prezidentūros pranešime.

Praėjusią savaitę vykusiame Europos Vadovų Tarybos posėdyje Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Layen pristatė planą iki rudens Europos Sąjungos valstybėse pasiekti kolektyvinį imunitetą koronavirusui. Užtikrinus numatytą vakcinų tiekimą Lietuva šį siekį, prezidento suburtos Sveikatos ekspertų tarybos vertinimu, galėtų pasiekti ir anksčiau.

Populiariausi

Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo; atnaujinta 15.58
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6