Lietuvoje

2016.04.11 15:47

Atakuota Seimo interneto svetainė

BNS 2016.04.11 15:47

Seimo kanceliarijoje BNS patvirtino, kad Seimo svetainė sulaukė DDoS atakos, tai yra kai tuo pat metu siunčiama daugybė užklausų iš įvairių interneto taškų. Suintensyvėjus užklausoms viename taikinyje, paslauga tampa nestabili, ar dar blogiau, neprieinama.

Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos vadovas Rimtautas Černiauskas BNS teigė, kad šiuo metu situacija dėl atakų yra suvaldyta, pritaikytos apsaugos priemonės.

„Nuo šeštadienio 17 val. vakaro Seimo tinklalapis patiria DDoS ataką, mes sekmadienį ją suvaldėme tiek, kiek tenkina Seimo specialistus. Yra pritaikytos apsaugos priemonės, kad tinklalapis veiktų, tos apsaugos priemonės nėra niekada idealios, kad kam nors netrukdytų“, – sakė R.Černiauskas.

Anot jo, atakų kilmės šalį būtų galima nustatyti, jei dėl to kreiptųsi policija.

„Atakuojama iš viso pasaulio, jei būtų policijos pareiškimas, gal ir būtų galima tą šalį nustatinėti, mes incidentą stengiamės suvaldyti“, – sakė R. Černiauskas.

Seimo atstovai pranešė, kad Seime vykstančio Pasaulio Krymo totorių kongreso vykdomojo komiteto posėdžio transliaciją užsienio vartotojai gali stebėti per YouTube paskyroje.

Pirmadienį Seime vyksta Pasaulio Krymo totorių kongreso vykdomojo komiteto posėdis ir tarptautinė konferencija „Masiniai žmogaus teisių pažeidimai okupuotame Kryme“.