Lietuvoje

2016.04.11 15:43

R. Paksas sako turįs dar du kandidatus į vidaus reikalų ministrus

BNS2016.04.11 15:43

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Rolandas Paksas pirmadienį premjerui Algirdui Butkevičiui pateikė dar du kandidatus į vidaus reikalų ministro pareigas.

R. Paksas sakė, kad vienas kandidatas yra frakcijos Seime narys, kitas – nepartinis asmuo iš vidaus reikalų sistemos. Jų pavardžių politikas neatskleidė.

„Vienas yra mūsų frakcijos Seime narys, Seimo narys, ir vienas kandidatas yra sistemos darbuotojas, nepartinis“, – vyriausybėje žurnalistams pirmadienį sakė R. Paksas.

Vėliau jis žurnalistams atskleidė, kad nepartinis kandidatas užima vadovaujančias pareigas Vidaus reikalų ministerijoje.

Premjero atstovė spaudai BNS sakė, kad vyriausybės vadovas pirmadienį kreipsis į teisėsaugos institucijas dėl šių dviejų kandidatų tinkamumo eiti pareigas.

R. Pakso teigimu, daugiau kandidatų „tvarkiečiai“ nesiūlys.

„Tokia vidinė nuostata yra, kad ties tuo mūsų teikimas ir baigsis, jeigu jos bus nepatvirtintos. Tiktai mūsų žemaitiškas toks kantrumas leidžia tris kartus teikti kandidatus į vidaus reikalų ministro postą. Jeigu aš dabar suskaičiuoju teisingai, tai bus šeši iš viso pateikti. Jeigu iš šešių žmonių – ir Seimo narių, ir profesionalų, ir teisininkų, ir viceministrų – nė vienas netiks, aš suprasiu, kad ieškoti daugiau nebereikia“, – dėstė R. Paksas.

Paklaustas, ar tai reikštų traukimąsi iš koalicijos, jis sakė: „Ne, aš noriu pasakyti, kad procedūra pernelyg ilgai užsitęsė ir kažkaip darosi nebe rimta. Nes jeigu taip toliau, tai mes turime 14 tūkst. partijos narių, tada mums reikia teikti po šimtą kiekvieną pirmadienį“.

R. Paksas ministrui pirmininkui yra pateikęs ūkio viceministro Gedimino Onaičio, „Tvarkos ir teisingumo“ advokato Juozo Gaudučio ir vidaus reikalų viceministro Elvino Jankevičiaus kandidatūras. Socialdemokratas E. Jankevičius, R. Pakso vertinimu, atmestas „sureagavus“ Socialdemokratų partijai.

„Man atrodo, kad socialdemokratai, kaip politinė partija, sureagavo į tai, kad žmogus, siūlomas į ministrus, traukiasi iš jų partijos. Aš puikiai suprantu juos – ypač po Ričardo Malinausko pasitraukimo – kad tai galėtų būti partijai ne visiškai smagus žingsnis“, – aiškino R. Paksas.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovė pirmadienį sakė, kad dabartinis ministras Saulius Skvernelis iš vidaus reikalų ministro pareigų bus atleistas, kai bus pateiktas naujas kandidatas.

S. Skvernelį premjeras nusprendė atstatydinti, kai šis paskelbė Seimo rinkimuose dalyvausiantis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Pagal koalicijos sutartį, vidaus reikalų ministro postas priklauso „Tvarkos ir teisingumo“ partijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.