Lietuvoje

2021.01.28 07:21

Žadėtų patalpų Kauno hospisas nesulaukė: stovime tiesiog palikti su atkeliaujančia parama

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.28 07:21

Kauno hospiso vadovė kol kas tik pro langą žvalgosi į nuomai nusižiūrėtas Kauno miesto savivaldybei priklausančias patalpas Laisvės alėjoje.

Jose turėjo būti sandėliuojama iš Norvegijos vilkiku atgabenama labdara. Nuotraukose matyti vasarį Kauną turinčios pasiekti funkcinės lovos, staliukai, patalynė, kita Įranga. Patalpas dar pernai hospisas išsirinko iš savivaldybės pateikto sąrašo.

Žinios. Neringos miesto taryba spręs, ar apmokestinti įvežamus keturračius 500-ais eurų

„Išsirinkome 10–15 patalpų ir tarėmės su specialiste, kas mums tinkama, kadangi mes tų patalpų nežinome. Tai specialistė mums pasiūlė, kad Laisvės alėja 17 būtų mums tinkama“, – sako Kauno hospiso namų vadovė Kristina Krasko.

Derybos dėl patalpų truko pusantro mėnesio, tačiau galiausiai hospisas sulaukė atsakymo, kad sandėliavimui nusižiūrėtos patalpos nebus nuomojamos.

„Mes stovime tiesiog palikti su atkeliaujančia parama. Aš tikrai negaliu tos paramos parsinešti į savo namus ir mes neturime kur jos pasidėti“, – teigia K. Krasko.

Savivaldybė aiškina, kad toks sprendimas priimtas apskaičiavus per brangius patalpų šildymo kaštus.

„Hospisas prašė šildomų patalpų, o pastatas kuriame tos patalpos būtų – nešildomos. Jį galima šildyti, bet šildymo plotas būtų ženkliai didesnis už tas reikiamas hospisui, dėl to būtų labai neracionalu ir būtų neracionaliai naudojami miestiečių pinigai“, – nurodo Kauno savivaldybės Turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas.

Neigiamą atsakymą pateikusi savivaldybė žada pasiūlyti kitas patalpas nuomai.

Kauno hospiso namai atvežtą įrangą sandėliuotų tol, kol būtų įrengtos stacionarios patalpos veiklai.

Dabar Kauno hospisas 18 nepagydomomis ligomis sergančius pacientus prižiūri jų gyvenamosiose vietose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt