Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.08 17:42

Suskaudo nugarą: kaip sau pagelbėti?

Nugaros skausmai šiuolaikiniam žmogui, begales valandų praleidžiančiam ant kėdės prie kompiuterio, nėra naujiena. Vieniems jie praeina greitai, o rimtesniais atvejais prireikia ir gydytojų pagalbos. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ Kauno klinikų gydytojas neurologas Kęstutis Petrikonis pasakojo, kaip gydyti nugaros skausmą ir kaip jo galima išvengti.

Gydytojas K. Petrikonis pastebi, kad ypač po žiemos, kai po mažesnio judrumo laikotarpio imame aktyviau judėti, padidėja rizika sužaloti audinius ir pajusti nugaros skausmus. Mediko teigimu, pirmiausia reikia sukontroliuoti skausmą. Iš pradžių tinka užtepti ir paprasto tepalo, kuriam nereikia išrašyti specialaus recepto.

„Bet jei per tris keturias dienas skausmas nemažėja, reikia nueiti pas šeimos gydytoją, pasitarti dėl rimtesnės pagalbos. Įvertinęs situaciją gydytojas galės pasakyti, ar tai yra rimta liga, ar ne“, – priduria K. Petrikonis.

Anot gydytojo, „reikia gerbti skausmą“ ir esant dideliam skausmui nekankinti sopančios nugaros, tačiau taip pat reikėtų išlikti kiek įmanoma judresniam.

„Jei žmogus gali, geriau judėti, nes judesio metu organizmas greičiau gydosi“, – teigia medikas.

Jo teigimu, taip pat svarbu yra daryti mankštą. Ypač svarbus yra jos reguliarumas.

Plačiau apie tai – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi