Lietuvoje

2021.01.26 20:32

Vingio parke ant bėgiko užkrito medis, vyras atiduotas medikams

atnaujinta 22.29
LRT.lt, Ramūnas Jakubauskas, BNS2021.01.26 20:32

Antradienį Bendrasis pagalbos centras (BPC) 19.38 val. gavo pranešimą, kad Vingio parke ant bėgiko užkrito medis. Į įvykio vietą buvo išsiųsti ugniagesiai.

Kaip LRT.lt portalui sakė BPC atstovė Vilma Juozevičiūtė, ugniagesiai gelbėtojai vyrą apie 19.56 val. ištraukė iš po medžio ir perdavė medikams.

Vilniaus apskrities policijos atstovės spaudai Julijos Samorokovskajos teigimu, 1989 metais gimęs vyras, užvirtus medžiui, negalėjo pajudėti.

„Atvykus pareigūnams, vyras paaiškino, kad bėgiodamas nepastebėjo, kaip krito medis ir kliuvo per galvą. Galimai vyras buvo praradęs sąmonę“, – sakė J. Samorokovskaja.

Jos teigimu, vyrą apžiūrėjo medikai ir tolimesnei apžiūrai jį išvežė į Lazdynų ligoninę.

Kol kas duomenų apie vyro būklę nepateikiama.

Liudininkas, matęs įvykį, teigia, kad krentančio medžio vyras nepamatė ir perspėjimų neišgirdo, nes klausėsi muzikos.

„Jis negirdėjo, nepamatė ir pataikė po medžiu. Iškart net nekalbėjo, vėliau prakalbo, rankas, kojas jautė, galvoje prakirsta žaizda. Praeiviai iškvietė greitąją, apklojo, kad nesušaltų. Kalbėjęs sakė, kad nieko neatsimena“, – LRT.lt teigė liudininkas.

Sostinės meras ragina būti atsargius, pataria nebūtinas keliones atidėti

„Sniego audra įsismarkavo. Situacija sudėtingėja, daugėja pranešimų apie nelaimes, virstantys medžiai ne tik niokoja turtą, bet jau sužeidė ir žmogų Vingio parke“, – savo feisbuko paskyroje rašo meras.

R. Šimašius pataria trečiadienį vengti išėjimo iš namų: „Ryt venkite bet kokių nebūtinų kelionių iš namų, pakentėkite dieną. Eismo situacija ir toliau bus sudėtinga, o medžiai, deja, kelia pavojų“.

Jis taip pat nurodo, kad dėl ypač pavojinga parkuose, kur gausu medžių.

„Vingio parke šiuo metu vaikščioti PAVOJINGA. Kaip ir kituose parkuose – nerizikuokime, palaukime, kol nuo šakų nutirps sunkus sniegas“, – rašo R. Šimašius.

Vilniaus meras taip pat nurodė, kad prie miesto gerovės gali prisidėti kiekvienas, tačiau reikia elgtis atsargiai.

„Ir mes visi galime padėti medžiams – jau paprašiau tarnybų, bet kiekvienas galime nupurtyti sniegą nuo prie namų esančių jaunų medžių, krūmų, pušelių – taip padėsite jiems atlaikyti šį sniegą. Tik nedarykite to parkuose, prie didelių medžių“, – pabrėžia jis.

Ugniagesiai daugiau nei 150 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių

Lietuvoje antradienio vakarą ir toliau besitęsiant stipriam snygiui ugniagesiai jau daugiau nei 150 kartų vyko šalinti ant kelių, automobilių ir pastatų nuvirtusių medžių.

„Grubiai iki aštuntos valandos vakaro nuo ryto buvo virš 150 išvažiavimo. Čia labai daug“, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus vyresnysis specialistas Konradas Liekis.

Jo teigimu, medžiai daugiausia virto ant kelių, taip pat automobilių pastatų.

K. Liekio teigimu, daugiausia incidentų fiksuojama Alytaus, Kauno ir Vilniaus apskrityse, jų antradienio vakarą gali dar gerokai padaugėti.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, trečiadienio naktį šalyje ir toliau intensyviai snigs, daug kur – pūga. Dieną kai kur snigti turėtų silpniau, tačiau vietomis irgi numatomas stiprus snygis.

Miškininkai perspėja: šiomis dienomis pasivaikščiojimus miške verčiau atidėti

Pirmadienio vakarą Lietuvą pasiekė sniego debesys, pasirodė pranešimai apie pavojingą situaciją keliuose, prognozuojama, jog snygis tęsis keletą parų, o sniego dangos storis gali perkopti net 30 centimetrų. Vis dėlto, situacija tapo pavojinga ne tik slidžiuose keliuose, tačiau ir dalyje Lietuvos miškų, įspėja VĮ Valstybinių miškų urėdija.

VMU direktoriaus pavaduotojas miškininkystei Mindaugas Petkevičius pažymi, jog tokią sudėtingą situaciją miškuose lemia tai, kad sniegas dabar yra kiek kitoks nei įprasta. „Šiuo metu oro temperatūra yra apie nulį laipsnių, krenta šlapias, sunkus sniegas, tokio sniego nuo medžių šakų nenupučia vėjas, todėl jis kaupiasi ant medžių. Ypač trapios yra pušies šakos, kurios ir pavasarį lūžinėja, tačiau pavasarį tai vyksta trumpą laiko tarpą esant atlydžiui, o dabar visą laiką drebia šlapią sniegą, tad pušies šakos lūžta ant kelių ir takelių. Dažno pasivaikščiojimams mėgstami pušynai dabar yra kone pavojingiausi.“

Anot M. Petkevičiaus, miškininkai su nerimu stebi, kokius padarinius sukels šis snygis. Manoma, jog nukentės ir dalis miško jaunuolynų, kurių kamienai dar pakankamai ploni, tad nuolat besikaupiantis sniegas gali išlankstyti daug jaunų medelių. Vis dėlto, tikslius snygio padarinius bus galima fiksuoti bei tvarkyti tik jam pasibaigus, kuomet miškininkams bus įmanoma apeiti paveiktas teritorijas.

Pasak Ukmergės regioninio padalinio vadovo Virginijaus Šalčiūno, jau dabar ant pušų ir eglių susikaupė didelis kiekis sniego, lūžta šakos. Svorio neatlaiko ir silpnesni, palinkę medžiai, kurie lūžta, keldami pavojų aplinkiniams. „Net pro mūsų regioninio padalinio pastato langus matosi ir girdisi, kaip lūžta šakos, susidūrėme ir su gedimais – pastate dingo elektros tiekimas. Tad kad ir kaip gražu dabar miške, tačiau išties pavojinga“, – įspėja V. Šalčiūnas.

Apie panašią situaciją praneša ir Nemenčinės regioninio padalinio vadovė Viktorija Anikevičienė bei ragina be svarbios priežasties neiti ir nevažiuoti į mišką. „Blogiausia padėtis dabar sodo bendrijose, miške įsikūrusiose gyvenvietėse bei pakelėse – virš kelių nulinksta sniego nusverti medžiai. Girininkai vis gauna pranešimų apie vienur ar kitur palinkusį medį, kuris gali kelti pavojų“, – sako Nemenčinės regioninio padalinio vadovė.

Anot V. Anikevičienės, klaidinga manyti, kad lengviau lūžta jauni medžiai, anaiptol, mažesni medžiai dažnai būna lankstesni, o didieji, nusverti sniego, greičiau lūžta. Vis dėlto, jei vykimo į mišką išvengti negalite, rekomenduojama eiti ne po vieną.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

atnaujinta 15.58; iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo