Lietuvoje

2021.01.26 17:42

Siūloma kreiptis į Vyriausybę dėl galimybės išbarstyti mirusiojo pelenus Baltijos jūroje bei upėse

Jadvyga Bieliavska, ELTA2021.01.26 17:42

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas siūlo įstatymo leidėjui pasiteirauti Vyriausybės nuomonės dėl galimybės išbarstyti mirusiojo pelenus Baltijos jūroje bei upėse.

„Atsižvelgus į Vyriausybės įgaliojimus bei į tai, kad teikiamo projekto nuostatų įgyvendinimas gali būti susijęs su poreikiu įvertinti galimą poveikį vandens telkiniams, kuriuose siūloma nustatyti galimybę barstyti pelenus, svarstytina, ar dėl teikiamo projekto neturėtų būti gauta Vyriausybės išvada“, – sakoma Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadoje Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisoms.

Šiame įstatyme siūloma nustatyti, kad „pelenai išbarstomi kapinių kremuotų palaikų barstymo lauke, ne arčiau kaip 5 km nuo kranto Baltijos jūroje, upėse, neurbanizuotose teritorijose ar kitaip Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintų kapinių tvarkymo taisyklių nustatyta tvarka, tačiau tai turi būti atlikta nepažeidžiant kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų bei viešosios tvarkos“.

„Pastebėtina, jog nei iš aiškinamojo rašto, nei iš projekto nuostatų nėra aišku, kodėl siūloma nustatyti galimybę barstyti pelenus tik vandens telkiniuose ir tik tam tikruose vandens telkiniuose – Baltijos jūroje ir upėse“, – tokią pastabą turi Seimo teisininkai.

Seimo teisininkai vertina teisės aktų projektus dėl jų atitikties Konstitucijai, įstatymams ir teisės technikos taisyklėms.

ELTA jau skelbė, kad siūloma leisti išbarstyti kremuotų mirusiųjų pelenus ne arčiau kaip 5 km nuo kranto Baltijos jūroje, upėse, išskyrus miestus, gyvenamąsias teritorijas, paplūdimius.

Tokias Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisas įregistravo Seimo narys socialdemokratas Linas Jonauskas kartu su kitais įvairioms frakcijoms priklausančiais parlamentarais.

Tikimasi, kad, suteikus alternatyvias galimybes išbarstyti mirusiojo pelenus jūroje bei upėse, bus išvengta neteisėto pelenų išbarstymo viešosiose vietose.

Šiuo metu Žmonių palaikų laidojimo įstatymas numato, kad kremuoti palaikai yra laidojami (saugomi) dedant juos į kapavietę kapinėse arba į nišą kolumbariume, o pelenai išbarstomi kapinių kremuotų palaikų barstymo lauke ar kitaip Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintų kapinių tvarkymo taisyklių nustatyta tvarka, tačiau tai turi būti atlikta nepažeidžiant kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų bei viešosios tvarkos.

Populiariausi

Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2021.03.03 11:24

Nausėda: šiandien turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinos dozių

anot premjerės, iš nepanaudotų vakcinos dozių 50 tūkst. ką tik pasiekė šalį, atnaujinta 15.00
Šeškinės poliklinika
6

Lietuvoje

2021.03.03 17:46

Vilniaus vicemerė: STT sulaikė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, Šeškinės poliklinikos vadovus, kelis šių įstaigų darbuotojus

žiniasklaida: sulaikyta apie 17 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų, techninių darbuotojų; atnaujinta 21.14
6
Vilniaus oro uosto Covid patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI 9