Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.08 18:18

Ar branduoliniai bandymai gali dar sykį pelenais užkloti Žemę?

Populiarioji tarptautinė žiniasklaida įspėja Šiaurės Korėją dėl branduolinių bandymų, kad šaliai ir jos kaimynei gali liūdnai baigtis. Žurnalistai apie galimas grėsmes įspėja cituodami kaimyninės Pietų Korėjos Jonsėjaus universiteto mokslininkus.

Specialistai mano, kad požeminiai Šiaurės Korėjos branduoliniai bandymai, jei tik būtų dar stipresni nei iki šiol, galėtų išprovokuoti išsiveržti Kinijos ir Šiaurės Korėjos pasienyje esantį Pektusano ugnikalnį.

Jį Šiaurės Korėja laiko šventu kalnu, nes jo papėdėje neva gimė dabartinio diktatoriaus Kim Jong Uno tėvas, nors iš tikrųjų jis gimė Rusijoje. Prieš tūkstantį metų Pektusanas išsiveržė taip stipriai, kad pelenai pasiekė net Japoniją. Šie įspėjimai verčia susijaudinti dėl šiuolaikinių technologijų teikiamų galimybių manipuliuoti gamtos katastrofomis kaip ginklais.

Pagundą tą daryti žmonės jautė nuo senų senovės. Dar senovės Artimųjų Rytų civilizacijos paliko įrašų pirmajame tūkstantmetyje prieš Kristų apie tai, kaip priešo miestams griauti kariuomenės pakreipdavo upės vagas.

Išsamiau apie galimas grėsmes JAV, Pietų Korėjai ir kitoms šalims – LRT TELEVIZIJOS „Laba diena, Lietuva“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi