Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.08 22:16

Premjeras „tvarkiečių“ prašo daugiau kandidatų į vidaus reikalų ministrus

BNS, ELTA 2016.04.08 22:16

Premjeras Algirdas Butkevičius sako „Tvarkos ir teisingumo“ atstovų paprašęs pateikti dar vieną kandidatą į vidaus reikalų ministrus.

Ministras pirmininkas penktadienį žurnalistams sakė kol kas nenusprendęs, ką siūlyti prezidentei skirti ministru.

„Šiandien dar neapsisprendžiau, nes, kaip žinot, trys kandidatai, kurie buvo įvardinti yra“, – žurnalistams Klaipėdoje sakė A. Butkevičius.

„Vakar [ketvirtadienį] aš turėjau susitikimą su „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos vadovais, nes pats Rolandas Paksas yra išvykęs, pasakiau, kad gal dar būtų koks vienas kandidatas paieškotas“, – teigė premjeras. R. Paksas BNS sakė, jog dar per anksti tvirtinti, kad šie kandidatai atmesti.

R. Paksas nori argumentų, kodėl premjerui reikia daugiau kandidatų į ministrus

Premjerui pareiškus, kad jis norėtų sulaukti daugiau kandidatų į vidaus reikalų ministro postą, „tvarkiečių“ lyderis R. Paksas teigia pirmiausiai norįs išgirsti premjero argumentus, kodėl jam netinka jau pasiūlyti asmenys.

Anot R. Pakso, apie tris kandidatus į VRM vadovo postą jis su A. Butkevičiumi kalbėjo šios savaitės pradžioje ir tuomet premjeras aiškiai nepasakė norįs daugiau kandidatų.

„Kad daugiau – nebuvo taip aiškiai pasakyta“, – Eltai telefonu penktadienį sakė R. Paksas.

„Tvarkiečių“ lyderio teigimu, jis pirmadienį susitiks su premjeru ir prieš galimai siūlydamas naujas kandidatūras norės išgirsti A. Butkevičiaus nuomonę apie jau pasiūlytus asmenis.

„Lyg ir visiems skoniams (...) yra pateikti kandidatai. Ir su gražiomis biografijomis, ir patyrę, ir dirbę, ir dirbantys, ir galintys dirbti. Norėčiau argumentų, jei šie netinka“, – sakė R. Paksas.

Pirmadienį aptarti VRM klausimų susitiks prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras A. Butkevičius. R. Pakso ir A. Butkevičiaus pokalbis vyriausybėje numatomas po šio susitikimo.

„Pateikėm tris. Dabar žiūrėsim pirmadienį, koks bus atsakymas. Arba pateiksim septynis, arba nė vieno“, – teigė R. Paksas.

„Tvarkiečiai“ iš pradžių vidaus reikalų ministru skirti pasiūlė parlamentarą Povilą Gylį. Premjerui atmetus jo kandidatūrą, „Tvarka ir teisingumas“ pateikė dar tris kandidatus.

A. Butkevičius penktadienį sakė, kad iš trijų pateiktų kandidatų susitiks tik su vienu.

Sprendimų dėl naujo ministro tikimasi pirmadienį, kai premjerą priims prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Dabartinį ministrą Saulių Skvernelį premjeras nusprendė atstatydinti, kai pastarasis apsisprendė rinkimuos dalyvauti su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi