Lietuvoje

2016.04.08 20:53

Per dieną sau leisdavo du puodelius kavos su riešutų pienu ir agurką

LRT Televizijos laida „Gyvenimas“, LRT.lt2016.04.08 20:53

Vilnietei Paulai Čepinskaitei – vos dvidešimt, tačiau mergina jau kelis kartus balansavo ant gyvybės ir mirties ribos. Baisiausia tai, kad užsienyje sėkmingai modeliu dirbusi lietuvė pati save naikino – norėdama turėti vis tobulesnį kūną, laikėsi alinančių bado dietų ir nė nepajuto, kaip susirgo anoreksija.  

„Kelis mėnesius gyvenau praktiškai nieko nevalgydama – dienos racionas neturėjo viršyti 120 kalorijų. Taigi leisdavau sau  išgerti du puodelius kavos su riešutų pienu ir suvalgyti agurką, – LRT TELEVIZIJOS laidos „Gyvenimas“ kūrėjams pasakojo P. Čepinskaitė. – Tai – kaip žaidimas su degtukais: neteisingas žybtelėjimas ir žvelgi mirčiai į akis.“

Kinijoje modeliu dirbusi P. Čepinskaitė prisimena, kaip save kasdien apžiūrinėjo veidrodyje. Nors ji nyko akyse, matomas atvaizdas pačios nė kiek negąsdino.

Psichologai aiškina, kad anoreksija sergančiųjų smegenys nepriima realybės – iki pavojingos ribos sulysęs kūnas tokiems žmonėms gali atrodyti pilnas ir atstumiantis. Pasekmių ilgai laukti nereikėjo – vienos fotosesijos metu išsekusi lietuvė tiesiog susmuko visų akivaizdoje. Tačiau mados industrijos rykliams terūpėjo kuo greičiau baigti dienos darbus.

„Aplinkiniai labai išsigando, pasodino mane ant kėdės, davė vandens ir jau po kelių minučių liepė toliau tęsti darbą prieš foto objektyvą“, – nutikimą prisimena P. Čepinskaitė. Kai merginos kūnas nebepriėmė jokio įprasto maisto, darbdaviai tiesiog įsodino ją į lėktuvą ir pasakė, kad yra 50 proc. tikimybė, jog jos širdis neištvers ilgo skrydžio.

Atviras lietuvės pasakojimas apie tai, kaip jai pavyko ištrūkti iš klastingos ligos gniaužtų ir dėl ko ji nori įspėti visų merginų mamas – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.