Lietuvoje

2016.04.08 17:06

Po gauto skundo ministrė su Kauno vadovais aptarė ugdymo situaciją

BNS2016.04.08 17:06

Švietimo ir mokslo ministerijai gavus skundą dėl dviejose Kauno mokyklose neformuojamų priešmokyklinio ugdymo klasių, aptarti situacijos su miesto vadovais penktadienį atvyko švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Ji žurnalistams po susitikimo sakė buvusi įtikinta, kad priešmokyklinio ugdymo vietų moksleiviams užteks.

„Gavome ministerija nusiskundimą, pasirašytą „Ryto“ pradinės mokyklos tėvų dėl šios mokyklos, kad ten nekomplektuojamos grupės priešmokyklinukams. (...) Paaiškinimai man visi duoti, aš tikrai suprantu savivaldybės tarybą – patalpų, jeigu jų nėra, nepraplėsi. Egzistuoja dar ir skaidrumo dalykai. Man labai būtų svarbu, kad nebūtų taip, kad rugsėjo pirmą atėjus kažkokie vaikai, mūsų patys mažiausi priešmokyklinukai, neturės kur ugdytis“, – kalbėjo ministrė.

Ji pabrėžė, kad priešmokyklinis ugdymas yra savivaldybės funkcija, todėl ministerija savivaldybės sprendimų keisti negali.

Žiniasklaida šią savaitę skelbė apie savivaldybės sprendimą neleisti dviem populiarioms Kauno pradinėms mokykloms – Kauno „Ryto“ ir Prano Mašioto – formuoti ikimokyklinio ugdymo klasių ir dėl to kilusį ten vaikus leisti norėjusių tėvų pasipiktinimą.

Ministrės nuomone, nėra gerai, kad vienos mokyklos tėvų yra vertinamos gerokai palankiau nei kitos ir teigė, kad mažiau populiarios mokyklos turėtų griauti susidariusius stereotipus ir labiau reklamuotis.

„Visos ugdymo įstaigos turi dirbti taip, kad tėvai į jas visas norėtų vesti savo vaikus vienodai. Jei vienos įstaigos tėvų yra gerai įvertintos, kitos yra ne taip gerai įvertintos, tada susidaro tokios problemos, kad į šitą nėra vietų, o šioje pustuštės grupės, o tėvai nenori atvesti savo vaikų“, – sakė ministrė.

Kaip sakė Kauno savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas Virginijus Mažeika, sprendimas neleisti dviem mokykloms formuoti priešmokyklinio ugdymo klasių priimtas dėl to, kad šiose mokyklose mokyti daugiau vaikų tiesiog nebūtų vietos.

„Jos negali patenkinti visų šiandieną pateiktų pirmokų prašymų, lygiai taip pat negali patenkinti visų patiektų prašymų į priešmokyklines grupes. Patalpų plotas yra toks, koks yra, todėl tikrasis sprendimo būdas ko gero būtų šitų mokyklų perkėlimas arba siūlymas persikelti į didesnes patalpas, kur galėtų komplektuoti daugiau klasių“, – situaciją komentavo V. Mažeika.

2016-2017 mokslo metais priešmokyklinės grupės veiks kiekvienoje Kauno ikimokyklinėje įstaigoje ir mokykloje-darželyje, taip pat – ir mokyklose-daugiafunkciuose centruose. Bus sudaromos grupės rusakalbiams vaikams bei jauniesiems kauniečiams su klausos sutrikimais.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, priešmokyklinio ugdymo grupes dabar lanko 96 proc. šalies šešiamečių. Iki rugsėjo 1 dienos papildomai planuojama įsteigti dar apie 80 naujų grupių naujai ateisiantiems vaikams, daugiausiai didžiuosiuose miestuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.