Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.08 15:43

Prezidentė priėmė jaunųjų kadetų priesaikas

LRT.lt 2016.04.08 15:43

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kauno Vienybės aikštėje, prie Karo muziejaus, priėmė Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus mokinių priesaikas ir juos pasveikino. Šiemet kadetų priesaiką davė 129 jaunuoliai.

„Įsipareigojote būti ištikimi Lietuvai, saugoti jos laisvę ir prisidėti prie Tėvynės klestėjimo. Šios priesaikos turėsite laikytis visą gyvenimą. Tvirtai žinome, kad visada, kai valstybei reikės, jūs būsite su mumis ir Lietuva“, – sakė šalies vadovė.

Vieninteliame Baltijos šalyse kadetų licėjuje suteikiami teisinių žinių pagrindai, viešojo saugumo ir krašto gynybos pradmenys, kadetai supažindinami su karine technika, ginkluote, žino pagrindinius karybos principus. Kadetų mokykla išleido jau dvi abiturientų laidas, kurių dalis tolesnes studijas pasirinko Lietuvos karo akademijoje, Mykolo Romerio universitete ar yra profesinės karo tarnybos kariai.

Šalies vadovė pažymėjo, kad kryptingai tolesnes studijas pasirinkę kadetai ateityje papildys krašto gynybos ir Lietuvos viešojo saugumo pareigūnų gretas. Prezidentė palinkėjo puoselėti ir plėsti licėjų bei būti pavyzdžiu visam Baltijos regionui, o ateityje galbūt pagalvoti ir apie panašią jūrų kadetų mokyklą, rašoma pranešime spaudai.

Daugiau nei prieš dvidešimtmetį kaip Jaunojo kario būrelis visuomeniniais pagrindais įkurta mokykla 2012 m. tapo bendrojo ugdymo mokykla. Tai vienintelė tokio pobūdžio įstaiga mūsų šalyje, kurioje ugdomi sausumos kadetai. Čia mokosi 403 mokiniai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi